MMA Javore

Rezultatet e UFC Vegas 19: Derrick Lewis lidh rekordin me nokautin e Curtis Blaydes

Derrick Lewis përfundoi një UFC Vegas të grumbulluar 19 me një pikëçuditje, duke nxjerrë Curtis Blaydes në një ngjarje kryesore që pasoi një natë plot përfundime. Rezultatet e UFC Vegas 19: Derrick Lewis shënoi nokaut me barazim rekord në Curtis Blaydes Derrick Lewis u rendit në vendin e 4-të në divizionin e peshave të rënda UFC që hyn të shtunën në mbrëmje. Ai do të lëvizë të paktën një vend pas shpërthimit të Nr 2 të renditur Curtis Blaydes. Blaydes mbajti distancën e tij herët dhe për një arsye të mirë. Sapo u zhvendos brenda, Lewis arriti një grusht të fortë që e tundi për pak kohë. Pasi i ktheu këmbët, Blaydes u afrua më me kujdes, duke goditur dhe dalë nga fuqia e grushtimit të Lewis. Lewis mori ekuilibrin në mes të raundit dhe Blaydes përfitoi, duke e goditur atë me disa grushta dhe disa goditje këmbësh që e mbështetën atë. Lewis më në fund doli përpara, por hëngri disa të shtëna të forta nga Blaydes, duke u larguar larg tij. Blaydes shtypi, duke çuar një gju në mjekër dhe duke ndjekur një bërryl të harkuar. Ashtu si Blaydes dukej se po bënte ndonjë dëm në momentet e rënies së raundit të parë, veprimi u ndërpre pasi ai aksidentalisht kapi Lewis me një gisht në sy. Blaydes gjuajti herët në raundin e dytë, por nuk arriti të shënonte heqjen. Ai mori qendrën e Oktagonit, Lewis u tërhoq me zell. I sigurt nga goditja e tij e hershme, Blaydes u përpoq një tjetër heqje, kësaj here drejtpërdrejt në një prerje të Lewis. Grushta shpërthyese dërgoi Blaydes duke u përplasur në kanavacë. Lewis lëshoi ​​disa grushta më shumë në kokën e kundërshtarit të tij të rënë para se arbitri Herb Dean të ndërhynte për të ndalur luftën. Me nokautin e Blaydes, Lewis barazoi Vitor Belfort për shumicën e nokauteve në historinë e UFC me 12. Pra, çfarë tjetër? Lewis nuk është i sigurt. “Kam dëgjuar që Jon Jones po afrohet. Kështu që nuk ka kuptim për mua të them se po luftoj për titullin. Kështu që ne vetëm do ta shohim,” tha ai pas luftës. Nëse atij iu dha një e shtënë në fituesin e luftës së ardhshme midis kampionit të peshave të rënda UFC Stipe Miocic dhe numrit 1 të renditur Francis Ngannou, Lewis ka një preferencë. “Stipe. Unë e marr me mend Stipe. Më pëlqejnë mundësit,” tha Lewis, pasi sapo kishte rrëzuar një luftëtar që supozohej të ishte në gjendje ta tejkalonte. Derrick Lewis grushton Curtis Blaydes në UFC Vegas 19 Rezultatet e UFC Vegas 19: Yana Kunitskaya bën luftë të ashpër ndaj Ketlen Vieira Yana Kunitskaya, e renditur në vendin e 7-të, bëri një hap të madh në renditjen e peshave të peshave të UFC-së me një fitore të vendimit ndaj 6 Vieira Vieira doli duke qëlluar me grushte, të cilat krijuan një heqje të hershme. Kunitskaya për pak kohë i rimori këmbët, por Vieira përsëri e çoi në kanavacë. Vieira e mbyti atë për pjesën më të madhe të raundit, duke u përpjekur të kalonte në malin e plotë, por iu desh të vendoste për pozicionin dominues në gjysmë roje, pasi Kunitskaya mbrohej mirë nga fundi. Raundi dy ishte e kundërta e kornizës së parë. Vieira përsëri sulmoi Kuntiskaya, por këtë herë Kunitskaya mori kontrollin në klinicë dhe zuri pozicionin e lartë në rojen e Vieira ndërsa ata goditën kanavacën. Kunitskaya e përplasi dhe goditi Vieira, e cila u kthye në këmbë në disa raste, vetëm për ta bërë Kunitskaya ta vinte përsëri në kanavacë. Kah fundi i raundit të dytë, Kunitskaya zuri pozicionin e sipërm anësor, duke futur gjunjët dhe bërrylat në krah të Vieira. Raundi i tretë filloi me të dy gratë që ishin pak më hezituese për të sulmuar tjetrën, por më pas Vieira shënoi një këmbë të dyfishtë, duke marrë shpejt gjysmën e montimit. Ajo u zhvendos në malin e plotë në mes të rrugës. Kunitskaya u përpoq të shpëtonte, por Vieira u zhvendos në shpinë, duke sulmuar vazhdimisht dhe duke grushtuar. Kunitskaya përfundimisht ktheu tryezat, duke i dhënë fund kornizës përfundimtare me disa grushta të rëndë nga brenda rojes së Vieira. Kur rezultatet u lexuan, të tre gjyqtarët e panë atë 29-28 në favor të Kunitskaya. Kunitskaya pranoi pas luftës se ndjehej sikur kishte bërë mjaft për të fituar, por nuk ishte e sigurt se gjykatësit do ta shihnin atë në të njëjtën mënyrë. “Ndihem sikur e bëra punën time.” Rezultatet e Yana Kunitskaya dhe paund Ketlen Vieira në UFXC Vegas 19 UFC Vegas 19: Rrugët e Darrick Minner Charles Rosa Darrick Minner dha performancën më mbresëlënëse të karrierës së tij, pasi ai dominonte Charles Rosa nga zilja në zile. Të tre raundet, Minner doli duke u lëkundur për gardhet, duke kërkuar të hiqte kokën Rosa. Ai tronditi Rozën, por nuk ishte në gjendje të shënonte nokautin që po kërkonte. Përkundër kësaj, kur lufta goditi kanavacën, e cila pritej të ishte bota e Rozës, Minner vazhdoi dominimin e tij. Megjithëse Rosa kërkoi për nënshtrim pas nënshtrimit gjatë gjithë luftës, Minner mbajti kontrollin, duke i lënë Rosa sulmit të tij me tokë dhe kile. Në fund të luftës, Rosa ishte gjakosur në fytyrën, dhe Minner i ri ai fitoi. Gjykatësit ranë dakord, duke shënuar luftën njëzëri në favor të tij. Darrick Minner grushton Charles Rosa në UFC Vegas 19 Rezultatet e UFC Vegas 19: Chris Daukaus merr pretendimin e tij në divizionin e peshave të rënda UFC I sapoardhuri relativ Chris Daukaus shënoi fitoren më të madhe të karrierës së tij të shtunën në mbrëmje. Ai ishte tashmë 2-0 në Oktagon me dy përfundime në raundin e parë, por e bëri atë tre për tre me ndalimin e tij në raundin e parë të peshave të rënda të renditura në numrin 10 Aleksei Oleinik në UFC Vegas 19. Oleinik, i cili ka 46 fitore në paraqitjen e karrierës kredia e tij, menjëherë u përpoq të vendosë Daukaus në kanavacë. Ai nuk ishte në gjendje ta bënte këtë. Daukaus largoi përpjekjet e heqjes dhe theu Oleinik me një dorë të djathtë. Ai ndoqi dorën e djathtë me grushte të shumta, duke shkarkuar derisa arbitri ndërhyri dhe ndaloi luftën në 1:55 të kornizës së parë. Me pak më shumë se shtatë minuta kohë në Oktagon, Daukaus u përmirësua në 3-0 nën siglën e UFC, me gjasë duke detyruar rrugën e tij në renditjen e peshave të rënda UFC. Chris Daukaus shkarkon në Aleksei Oleinik në UFC Vegas 19 Rezultatet e UFC Vegas 19: Phil Hawes merr shumicën me kokë mbi Nassourdine Imavov Phil Hawes filloi herët, duke kontrolluar luftën kundër Nassourdine Imavov në raundet një dhe dy. Ai dukej se ishte shumë përpara duke shkuar në kornizën e tretë, kur Imavov ktheu rrjedhën. Imavov tronditi Hawes, e tundi, por nuk mund ta largonte. Në fund, mosarritja i kushtoi luftës Imavov. Gjyqtarët shënuan atë 28-28 në një letër, ndërsa dy gjyqtarët e tjerë e shënuan atë në favor të Hawes, duke i dhënë atij një vendim të shumicës. Phil Hawes grushton Nassourdine Imavov në UFC Vegas 19 Rezultatet e UFC Vegas 19: Tom Aspinall dorëzon ish-kampionin Andrei Arlovski Tom Aspinall, 15 vjet më i ri, i dha betejën ish-kampionit të peshave të rënda Andrei Arlovski. Ai e mbështeti Arlovskin te gardhi në raundin e parë, duke shkarkuar me grusht pas grushti, pa mundur ta largonte. Në raundin e dytë, Aspinall menjëherë e çoi Arlovskin në kanavacë, ku ai shpejt kaloi në një mbytje të pasme-zhveshur për përfundimin e dorëzimit. Tom Aspinall grushton Andrei Arlovskin në UFC Vegas 19 TRENDIM> Belal Muhammad shkon përpara për tu përballur me Leon Edwards në UFC Fight Night 187 më 13 Mars UFC Vegas 19 Rezultate UFC Vegas 19 Ngjarja Kryesore e Kartës – Pesha e rëndë: Derrick Lewis def Curtis Blaydes nga KO ( grusht) në orën 1:26, R1Co-Main Event – Beteja e grave në kategorinë Bantam: Yana Kunitskaya def Ketlen Vieira me vendim unanim (29-28, 29-28, 29-28) Beteja e peshave të lehta: Darrick Minner def Charles Rosa me vendim unanim (30 -26, 30-27, 29-27) Betejë në pesha të rënda: Chris Daukaus def Aleksei Oleinik nga TKO (grushta) në 1:55, R1 Beteja në peshat e mesme: Phil Hawes def Nassourdine Imavov me vendim të shumicës (28-28, 29-28, 29 -28) Betejë në pesha të rënda: Tom Aspinall def Andrei Arlovski duke nënshtruar (mbytje e zhveshur pas-lakuriq) në 1:09, R2 UFC Vegas 19 Parashikimi Beteja e peshave të lehta: Jared Gordon def Danny Chavez me vendim unanim (30-27, 30-27, 29 -28) Betejë në peshat e lehta: Drakkar Klose vs Luis Pena – ANULOHET Beteja në kategorinë Bantam: John Castaneda mbron Eddie Wineland nga TKO (grusht s) në orën 4:53, R1 Pesha e peshave të peshës: Julian Erosa def Nate Landwehr nga TKO (gju fluturues) në 0:56, R1 Beteja e peshave të peshës: Rafael Alves vs Patrick Sabatini – ANULOHET Beteja e Grave për Fluturime: Casey O’Neill def Shana Dobson TKO (grushta ) në orën 3:41, R2 Beteja për peshat e peshës: Chas Skelly vs Jamall Emmers – ANULOHET Beteja në kategorinë e kategorisë Bantam: Aiemann Zahabi mbron Drako Rodriguez nga KO (grusht) në 3:05, R1 Beteja për pesha të rënda: Serghei Spivac def Jared Vanderaa nga TKO (grushta) në 4: 32, R2Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu