Talen Horton-Tucker pati një sezon Breakout me Los Angeles Lakers në vitin e tij të dytë me ekskluzivitetin.

Ai nuk e plotësoi fletën e stat-ut në një mënyrë qesharake, por duke hyrë në sezon, Horton-Tucker nuk kishte shumë pritje për të qenë një kontribues kryesor i rotacionit.

Por pas një shfaqje mbresëlënëse në para-sezon, aksionet e Horton-Tucker u rritën, duke e çuar atë të luante 20,1 minuta për lojë në 65 ndeshjet që ai paraqiti gjatë vitit – megjithëse dëmtimet gjithashtu kontribuan në rritjen e minutave.

Për hir të krahasimit, roja 20-vjeçar luajti 13.5 minuta në lojë, por në vetëm gjashtë paraqitje.

Në ato minuta këtë sezon, ai mesatarisht shënoi 9.0 pikë, 2.6 kërcime, 2.8 asistime dhe 1.0 vjedhje ndërsa shënoi 45.8 përqind në përgjithësi dhe 28.2 përqind nga diapazoni i 3 pikëve.

Horton-Tucker tregoi shkëlqime të një krijuesi të mirë në top – dikush që mund të krijonte goditjen e tij, kryesisht kur sulmonte shportën. Ai përfundimisht demonstroi aftësinë për të përzënë dhe për të goditur topin për gjuajtësit që endeshin në perimetër ndërsa sezoni përparonte.

Ai ende ka mjaft hapësirë ​​për të zhvilluar, kryesisht në mbrojtjen e 3 pikëve dhe mbrojtjes jashtë fushe, por ai shfaqi mjaft potencial për të garantuar më shumë minuta në të ardhmen.

Sidoqoftë, e ardhmja e Horton-Tucker me ekskluzivitetin është e errët. Ai është planifikuar të jetë një agjent i lirë këtë verë. Nëse Lakers i ofrojnë atij ofertën kualifikuese të pranueshme, ai do të bëhet një agjent i lirë i kufizuar. Nëse ata e heqin atë ofertë kualifikuese, ai do të jetë i pakufizuar dhe mund të nënshkruajë kudo që të zgjedhë, megjithëse ka pak arsye për të besuar se LA do ta lejojë atë të ecë për asgjë.

Por sa i përket mendimeve personale të Horton-Tucker për të hyrë në treg, ai tha se nuk ka menduar shumë për të, përmes Ryan Ward i Lakers Nation:

Siç u përmend më lart, Horton-Tucker është nën Klutch Sports Group, i udhëhequr nga Rich Paul. Disa anëtarë të Lakers – LeBron James, Anthony Davis, Kentavious Caldwell-Pope, Montrezl Harrell, Ben McLemore – janë nën Klutch, kështu që do të jetë interesante të shihet se si ndodh kjo situatë.

Lakers po garojnë për një tjetër kampionat sezonin e ardhshëm pasi shpreson të bëhet plotësisht i shëndetshëm më parë sezonin e ardhshëm këshilla off, dhe Horton-Tucker mund të jetë një komponent kyç për ato aspirata.

Stolit të Los Anxhelosit i mungonte krijimtaria dhe një grusht i besueshëm shënimi kur ishte më e rëndësishmja kundër Phoenix Suns në playoff, dhe trajneri kryesor Frank Vogel shfrytëzoi Horton-Tucker kur Lakers kishin nevojë për pikë.

Lakers hartuan Horton-Tucker me zgjedhjen e 46-të të përgjithshme në draftin 2019, kështu që zyra e përparme mund të shikonte për të mbajtur një lojtar që ata kanë zhvilluar brenda sistemit të tyre.

Periudha e agjensisë falas fillon më 2 gusht.

Po ngarkohet

Po ngarkohet

Po ngarkohet …

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu