Ka probleme të mëdha në Big D.

Harrojeni të bëni një hap përpara këtë sezon, Dallas Mavericks po pengohen prapa – ata kanë humbur katër me radhë dhe 7 me 9 pasi ranë të premten mbrëma në Utah për një ndeshje të dytë radhazi. Luka Doncic – i cili kishte 25 pikë, 7 asistime dhe 6 borde – është i irrituar. Shumë i irrituar.

Këtu janë citimet kryesore të lojërave post Doncic, përmes Brad Townsend të Dallas Morning News:

“Unë kurrë nuk jam ndjerë kështu,” tha ai. “Duhet të bëjmë diçka sepse kjo nuk duket mirë. Duhet të rritemi dhe thjesht të flasim me njëri-tjetrin dhe të luajmë më mirë se kaq.

“Mostlyshtë kryesisht përpjekje.”

I pyetur se çfarë duhet të ndryshojë posaçërisht, Donçiç nuk u përmbajt: “Unë do të thoja tani po duket sikur nuk na intereson, sinqerisht, të fitojmë lojëra apo jo. Kemi nevojë për më shumë energji, më shumë përpjekje, zhytje për çdo top, boks jashtë, gjithçka. Këto janë shumë gjëra që mund të përmirësojmë. Dhe e di që do ta bëjmë. Dhe kjo është gjithçka që ka rëndësi ”.

Kjo është duke e mbajtur atë 100%.

Kundërvajtja e Dallas ka qenë nën mesataren e tetë ndeshjeve të fundit, por është mbrojtja ajo që është çështja e vërtetë – një vlerësim neto 120,4, i 29-ti në kampionat për atë hapësirë ​​(statistikat përmes Pastrimi i Xhamit). Mavericks madje kanë jashtëzakonisht pasiv në mbrojtje për javë të tëra.

Utah ishte nxehtë në mënyrë të paarsyeshme nga tre të Premten në mbrëmje – 20-e-48, 41.7% – por ata gjithashtu goditën Mavericks në gotë dhe shkuan kudo që dëshironin.

Kanë mbetur tre të katërtat e një sezoni dhe shumë talent në listën e Dallasit për ta mos e kthyer. Doncic, pas një fillimi të ngadaltë të sezonit, ka luajtur shumë më mirë vonë, pjesa tjetër e listës përfundimisht do të pasojë.

Por në një Konferencë Perëndimore të thellë dhe të pafalshme, fillimi i ngadaltë nga Dallas mund ta bëjë atë të përzihet për pozicionet e farës më vonë (ose edhe duke u përpjekur të shmangë të qenit pjesë e lojërave play-in). Donçiq ka të drejtë, Mavericks duhet të bëjnë diçka.

Shikoni më shumë mbi Mavericks

Jamal Murray gjobitet me 25,000 dollarë për qëllimin në ijë të Tim Hardaway Jr. Renditjet e Fuqisë NBA: Rreshti i nëntë ndeshjeve të fitoreve hap Jazz në Nr.2 Tri gjëra për të ditur: Cavs janë të guximshëm, por LeBron i motivuar i varros ato …

I irrituar Luka Doncic: “Tani për tani duket sikur nuk na intereson” fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu