Steve Kerr flet me lojtarët e Warriors në grumbull
Steve Kerr flet me lojtarët e Warriors në një grumbull

Perpara se Nike u përball me Warriors për të filluar një udhëtim rrugor me katër ndeshje të enjten, Golden State Steve Kerr foli me shkëlqim por sinqerisht për fillimin e New York-ut në sezonin 2020-21 me Tom Thibodeau Duke udhëhequr. Kerr, një tre herë kampion i Finales së NBA-së si trajneri kryesor i Warriors, vëzhgoi kthimet e Thibodeau të Chicago Bulls (2010-15) dhe Minesota Timberwolves (2017-19) dhe sheh një prirje premtuese për Knicks.

“Po, ai ka bërë një punë të shkëlqyeshme,” tha Kerr për Thibodeau përpara një njoftimi për orën 10 pasdite në Chase Center në San Francisco. “E dini, është një ekip tipik i Thibs. Ata po mbrojnë dhe mbajnë veten në lojëra, natë brenda dhe natë, dhe ata kanë fituar disa fitore vërtet të mira gjatë vitit. Dhe pastaj një natë do t’i shikosh ata dhe ata nuk do të bëjë asnjë të shtënë dhe ju do të pyes veten, ju e dini, “Si dreqin janë ata .500?” Dhe pastaj i shihni natën tjetër, ata mundin një ekip vërtet të mirë sepse po mbrojnë si të çmendur dhe po ekzekutojnë dhe po mbrojnë topin.

“Dhe kështu, është një ekip që po krijon qartë një themel. Thibs po bën një punë të shkëlqyeshme për këtë. Dhe ai ka një përzierje interesante lojtarësh – shumë veteranë dhe disa projekte dhe pastaj një djalë i ri me të vërtetë i talentuar në Obi Toppin, i cili padyshim që nuk ka luajtur shumë. Kështu që unë mendoj, në tërësi, kur shikon rekordin e tyre, Thibs ka bërë një punë të shkëlqyer “.

Knicks u mburr me një rekord 7-8 duke hyrë në Golden State, duke parë një fitore të tretë radhazi pas dy fitoreve të kaluara kundër Boston (105-75, 17 Jan) dhe Orlando (91-84, 18 Jan).

Dy paraqitjet e mëparshme të New York-ut theksuan pikën e Kerr, duke pasur parasysh se si Knicks u përgjigjën nga një seri me pesë ndeshje humbje nga 8-15 janar.

Sipas markës me trajnerin e Thibodeau, New York ishte mbrojtja Nr.1 ​​e NBA që hyri të Enjten, duke dhënë një mesatare prej 102.7 pikësh në 43.3% gjuajtje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu