Janë vetëm 2,000 tifozë të lejuar Kavalierë lojëra tani, por një nga ata tifozë me fat që morën bileta kur Lakers erdhi në qytet të hënën përfundoi duke u dëbuar me forcë për të kaluar vijën në ngacmim Lebron Xhejms me fyerje dhe këmisha të shtypura të pahijshme.

Stafi në Rocket Mortgage Fieldhouse në Cleveland, si dhe stafi i ekipit duke përfshirë Cavs GM Koby Altman, i treguan burrin policisë. Kur u përball, burri u bë luftarak, në një histori të thyer nga TMZ.

Sipas një raporti të policisë, të marrë nga TMZ Sports, policët pretendojnë se 49-vjeçari Joseph Bilgen po mbante bluzat ofenduese dhe ulërinte sharje te LeBron dhe të tjerët gjatë lojës së madhe

Policët thonë se ata ishin informuar se djali kishte mbajtur bluza me shkrim fyes… duke përfshirë, “Lebron është një racist”, “La B ** w J **”, dhe “Lebron është një narcisist.”

Oficerët thonë kur u përballën me Bilgen për bluzat dhe veprimet e papërshtatshme … ai u bë kaq luftarak – sigurimi u tha oficerëve se do të duhej të hiqej nga arena. Sidoqoftë, Bilgen nuk shkoi në heshtje sipas raportit … një oficer thotë që burri i tha atij që “shko vetë ***” në mënyrë të përsëritur, dhe në një moment, madje vuri duart mbi policin.

Ai gjithashtu thuhet se goditi anën e një oficereje femër e cila u përpoq t’i merrte njërën prej këmishave.

Megjithatë, në shenjë privilegji të vërtetë, burri nuk u arrestua ose u akuzua për incidentin, sipas raportit.

LeBron ra 46 pikë në atë lojë dhe dominoi çerekun e katërt – duke tejkaluar vetë Cavaliers – pasi një anëtar i zyrës së përparme të Cavaliers brohoriti me të madhe një gabim të LeBron për të përfunduar tremujorin e tretë. Lakers morën fitoren, 115-108.

Shikoni më të rejat në Lakers

Raporti: Wizards nuk do të diskutojë as tregtinë e Bradley Beal me ekipe të tjera Tri gjëra për të ditur: Humbja e Lakers ndaj Pistons flet për sfidat e sezonit, … Pistons dorëzon humbjen e dytë të rrugës drejt Lakers, 107-92

Tifozi u largua me forcë nga loja e Lakers në Cavaliers për ngacmimin e LeBron fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu