Tobias Harris mund të mos ketë qenë në formacionin për Filadelfia 76ers të martën në mbrëmje, por kjo sigurisht nuk e ndali atë të brohoriste shokët e tij të skuadrës sikur të ishte ulur në stol.

Në sajë të Sixers duke u shkruar shkurtimisht kundër kampionëve mbrojtës të Konferencës Lindore, Dakota Mathias mori disa minuta të zgjatura kundër Heat, dhe ai sigurisht nuk zhgënjeu.

Në të vërtetë, ai erdhi afër zhgënjimit, por ai arriti të shpengonte veten.

Me Sixers që kryesuan Heat me tre pikë në minutën e fundit të kohës shtesë, Mathias bëri një faull ndaj Tyler Herro, i cili u lidh në përpjekjen e tij me 3 pikë. Në bazë të lojës me 4 pikë, Heat mori një epërsi të vonë dhe u duk se ishin në rrugën e tyre për të dërguar Filadelfia në humbjen e katërt radhazi.

Pasi ekipet tregtuan shporta për secilën nga zotërimet e tyre vijuese, Sixers zvarritën me një pikë. Kjo është kur Mathias gozhdoi atë që përfundoi duke qenë goditja vendimtare.

Jo keq për një lojtar me dy drejtime.

Ndërkohë, përsëri në shtëpi, Harris me sa duket po merrte pjesë në garë dhe i kushtoi disa cicërima për të festuar kontributet e neofitit, i cili i dha ekipit të Doc Rivers 11 minuta në një natë kur të gjithë ata që u përshtatën morën minuta të zgjatura.

Për ata që nuk janë të prirur gjeografikisht. Shteti i theksuar në hartën e postuar nga Harris është Dakota e Jugut – një ode e dukshme.

Harris nuk pritet të rikthehet në formacion për Sixers deri të Shtunën, më shpejt. Sixers do të udhëtojnë në Memfis për të mbyllur brirët me Grizzlies atë ditë, por kanë një tjetër ndeshje me Heat përsëri të enjten para kësaj.

Ndoshta loja e fortë e Mathias do të vazhdojë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu