Sezoni NBA 2020-21 ka qenë i stërholluar si kurrë më parë dhe ekipet u është dashur të përballen me një orar të egër ku ata po luajnë katër ndeshje në pesë netë dhe ndeshjet po vijnë me një ritëm të shpejtë. Për më tepër, ata gjithashtu duhet të kalojnë nëpër protokollet e shëndetit dhe sigurisë ndërsa lidhja kalon nëpër një pandemi.

Filadelfia 76ers sapo përfunduan një udhëtim rrugor 13-ditor dhe 6-lojërash dhe ata u kthyen në shtëpi për një fundjavë para mbrapa përpara se të dilnin përsëri në rrugë. Pas duke rrëzuar Minesota Timberwolves të shtunën, ata duhet të kthehen dhe të presin pjesën tjetër Memfis Grizzlies më pak se 24 orë më vonë.

“Do të jetë një sfidë, por kjo është pjesë e sezonit këtë vit,” qeshi Tobias Harris. “Scheduleshtë një orar i ethshëm natë brenda natës, por është ajo për të cilën jemi regjistruar. Për ne, sonte (e shtunë), ka gjëra në të cilat ne mund të bëhemi më mirë dhe ne duhet t’i tregojmë ato gjëra dhe ne duhet të sjellim energjinë. Ne duhet t’i marrim mendjet dhe trupat tanë të drejtë që të jemi në gjendje të luajmë llojin tonë të basketbollit nesër në mbrëmje (e Diel). “

Sixers ishin në gjendje të kishin Joel Embiid kthehet të shtunën pasi ai humbi 10 ndeshje, por për shkak të kthimit mbrapa, ka nuk ka asnjë garanci që luan fella e madhe te dielen. Kjo e bën këtë një sfidë edhe më të ashpër kundër njeriut të madh të Grizzlies Jonas Valanciunas poshtë nivelit.

“Asgjë ndryshe nga pjesa tjetër e orarit që kemi luajtur,” tha veterani Danny Green. “Ju duhet të jeni gati për të luajtur mbrojtës. Ne kemi luajtur disa më parë, por djemtë u shëruan. Joel, shpresojmë se nuk po ndihet shumë i rëndë nga sonte (e shtunë), duke luajtur disa minuta në një muaj. Tobias bëri një punë të shkëlqyeshme duke na çuar përpara, por ne duhet të bënim një punë më të mirë duke qëndruar i mbyllur dhe shpresojmë të mësojmë nga kjo dhe nesër të luajmë një lojë më të mirë.

Sixers do të duhet të sigurohen se e kuptojnë se kjo është një lojë tjetër me një ekip tjetër dhe ata duhet të dalin me mendimin e duhur. Gjëja më e madhe është, ata do të jenë në shtëpi dhe do të kenë pas tyre tifozët e pasionuar të Filadelfias.

“Ne duhet të kthehemi me një mentalitet të ri, një mentalitet tjetër, një mentalitet të ri”, përfundoi Green. “Ne do ta trajtojmë lojën si një të re dhe do të dalim me një energji të re dhe do të kemi tifozët tanë pas nesh, gjë që do të jetë mirë”.

Sixers dhe Grizzlies informojnë në 7 pasdite EDT të Dielën.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Sixers! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Paraqitja e lojës Sixers vs Grizzlies: Si të shikoni, kanal televiziv, koha e fillimit

Gjashtëkëndësh vlerësojnë Tobias Harris si më të afërt pas fitores ndaj Timberwolves

Joel Embiid i Sixers pranon se ai mendoi se sezoni i tij ishte bërë pas dëmtimitSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu