MMA Javore

Rezultatet dhe videot e peshimit të UFC Vegas 21: Video e vendosur Edwards vs. Spann humbet peshën në përpjekjen e parë

Ishte një rrugë shkëmbore për të arritur këtu, por me rezultatet e peshimit të UFC Vegas 21 në libra, ngjarja do të zhvillohet të Shtunën në The Apex në Las Vegas. Karta e luftës UFC Vegas 21 kryesohet nga Leon Edwards që po përplaset me Belal Muhammad në një periudhë që mund të përcaktojë sfiduesin tjetër për kampionin e peshave të mesme Kamaru Usman. Ngjarja kryesore e UFC Vegas 21 u zyrtarizua brenda 10 minutave të para të dritares së peshës zyrtare të së Premtes për dy orë. Muhamedi mori shkallën e parë, me peshë 170 paund, ndërsa Edwards menjëherë pasoi me 170.5 paund. Fillimisht Edwards ishte planifikuar të përballej me yllin në rritje Khamzat Chimaev të Shtunën, por kjo periudhë u anulua për herë të tretë dhe të fundit. Chimaev vazhdon të vuajë efekte të zgjatura shëndetësore nga periudha e tij me COVID-19. Me Edwards aktualisht ulur në nr. 3 në renditjen e peshave të lehta të UFC, ai është i gatshëm të fitojë një titull me një fitore mbresëlënëse ndaj Muhamedit. Në të kundërt, me Muhamedin të renditur nr. 13, ai ka një mundësi masive për të bërë një deklaratë dhe të çojë veten drejt majës së divizionit nëse shqetëson Edwards. Luftëtari bashkë-kryesor i UFC Vegas 21 Ryan Spann humbet peshën Luftëtari i ngjarjeve bashkë-kryesore i UFC Vegas 21 Ryan Spann ishte luftëtari përfundimtar në shkallë, në fund të dritares dy orëshe. Ai peshonte 206.5 paund për ndeshjen e tij përballë Misha Cirkunov. Me 0,5 paund mbi kufirin, Spann iu dha një orë kohë për të humbur gjysmën e kileve të fundit. Nëse ai nuk e bën këtë, periudha do të negociohet dhe ai ka të ngjarë të humbasë 20-përqind të çantës së tij të luftës te Cirkunov për ta mbajtur periudhën të paprekur. Duke marrë parasysh madhësinë e tij, ka më shumë të ngjarë që Spann të jetë në gjendje të humbasë gjysmën e kileve të fundit dhe të bëjë peshë brenda periudhës së një orësh të hirit. [UPDATE: Friday, March 12]Spann bëri peshë në përpjekjen e tij të dytë, duke e hedhur peshën në 206 paund. Lufta e tij me Cirkunov do të zhvillohet siç ishte planifikuar fillimisht pa ndëshkim. Ndeshja Angela Hill vs Ashley Yoder merr dritën jeshile të UFC Vegas 21 Një periudhë e grave në peshë të lehtë midis Angela Hill dhe Ashley Yoder nxjerr në pah preliminat e UFC Vegas 21 në ESPN +. Ndeshja u riplanifikua nga kartoni i luftës UFC Vegas 20 i Shkurtit, pasi dikush nga këndi i Yoder doli pozitiv për COVID-19. Ndeshja mori lehtësisht dritën e gjelbër të Premten me Hill me peshë 115.5 paund dhe Yoder me 116 paund. Rezultatet e peshimit të UFC Vegas 21: Leon Edwards (170.5) vs Belal Muhammad (170) Rezultatet e peshimit UFC Vegas 21 UFC Vegas 21 Karta Kryesore (20:00 ET / 5 pasdite PT në ESPN +) Beteja e peshave të pesha: Leon Edwards (170,5) vs Belal Muhamed (170) Beteja e peshave të rënda: Misha Cirkunov (205) vs Ryan Spann (206.5) Beteja në pesha të gjata: Dan Ige (145.5) vs Gavin Tucker (146) Bantam Bantamweight: Jonathan Martinez (136) vs Davey Grant (135.5) Pesha e Fly: Manel Kape (125.5) vs Matheus Nicolau (125.5) Pesha e Mesme: Eryk Anders (186) vs Darren Stewart (185.5) UFC Vegas 21 Parashikimet (5 pasdite ET / 2 pasdite PT në ESPN +) Beteja për gra në peshë të lehtë: Angela Hill (115.5) vs Ashley Yoder (116) Beteja e peshave të lehta: Charles Jourdain (145.5) vs Marcelo Rojo (145.5) Bantamweight Periudha: Rani Yahya (136) vs Ray Rodriguez (135.5) Beteja e lehtë: Nasrat Haqparast (156) vs Rafa Garcia (156) Beteja për peshat e grave: Cortney Casey (126) vs JJ Aldrich (125.5) Beteja për gra në peshë të lehtë: Gloria de Paula (115.5) vs Jinh Yu Frey (115.5) Beteja e peshave të para: Matthew Semelsberger (169.5) vs Jason Witt (171) TRENDING> Rishikimi i Renditjes: Sean Brady shuan Khamzat Chimaev nga 15 rezultatet më të mira të peshave të UFC Vegas 21: Leon Edwards dhe Belal Muhammad bëjnë peshë (Regjistrohu për MMAWeekly.com në YouTube)Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu