Trak Blazers shpërtheu përsëri në Denver dhe me të vërtetë nuk ka justifikime të ligjshme që u shfaqën fillimisht NBC Sports Northwest

Epo, le ta bëjmë të qartë një gjë tani – kjo do të jetë një sezon pa justifikim për Trail Blazers. Pra, le të mos fillojmë të bëjmë alibi tani.

Këto janë vetëm lojëra ekspozite, apo jo? Po, por ndërsa rezultati nuk ka aspak rëndësi, mënyra se si luan një skuadër ka rëndësi. Dhe Trail Blazers rrëmbeu bashkimin për ndeshjen e dytë me radhë në Denver, duke humbur këtë herë 129-96.

Sigurisht, Damian Lillard “mori natën pushim” me fjalët e trajnerit Terry Stotts, por nuk duhet të bëjë 33 pikë diferencë.

Trail Blazers kanë listën më të thellë dhe më të talentuar që kanë pasur në epokën e Terry Stotts. Ata kanë një përzierje të mirë të veteranëve dhe të rinjve dhe bërthama ka një përvojë të madhe në playoff.

Ata flasin për gjëra të tilla si arritja në finale dhe fitimi i një kampionati.

Kështu që mos u përpiq të flasësh për sa pak kohë i është dashur kësaj skuadre të përgatitet për sezonin. Nuk besoj se Trail Blazers kanë pasur shumë më pak kohë për tu bërë gati se çdo ekip tjetër në kampionat. Dhe sigurisht që maja e rotacionit të tyre përbëhet nga veteranët e NBA-së që dinë të luajnë.

Dhe le të mos përfshihemi shumë me bisedat për Denver-in si një ndeshje e keqe për shkak të aftësisë së tij të pasimit dhe mbrojtjes oportuniste. Nëse Portland do të shkojë diku në sezonin pas, Nuggets janë një nga ato skuadra që Trail Blazers do të duhet të mposhtin.

Dhe po, Blazers po përpiqen të bëjnë disa ndryshime të mëdha në mbrojtjen mbrojtëse. Por edhe pse kjo skuadër ka një rrugë të gjatë për të bërë nga të qenit një nga ekipet më të këqija mbrojtëse në kampionat, në thjesht të qenit mesatare, nuk duhet të jetë aq e vështirë sa e kanë bërë atë të duket.

Mirësia ime, tranzicioni dhe mbrojtja e brendshme janë dukur ashtu si sezonin e kaluar – që do të thotë, e tmerrshme.

Vepra nuk ka qenë e drejtë, as. Shumë pasuri me lëvizje jo të mjaftueshme të topit ose lëvizje të lojtarit. Shumë shumë një pasim dhe gjuajtje.

Por më shumë se kaq, përveç gjysmës së parë të lojës së parë të ekspozitës, shtatë gjysmat e tjera të basketbollit kanë qenë të dobëta dhe në dukje pa energji.

Thjesht nuk e shoh se si një ekip mund të presë të luajë pa pasion dhe qëllim gjatë sezonit të ekspozitës dhe pastaj të kthejë një ndërprerës kur fillon sezoni i rregullt dhe të gjejë papritmas ato cilësi.

Kjo dukej si një tufë e dobët – dhe sezoni nuk ka filluar as. Ashtu si në ndeshjen e së Mërkurës, ata ranë prapa në çerekun e parë dhe kurrë nuk gjetën një mënyrë për të bërë ndonjë lloj vrapimi për t’u rikthyer në lojë. Kjo thjesht nuk është mënyra se si funksionon zakonisht në NBA.

Stotts, pas dy xhirove të rastësishme të Jusuf Nurkic, në fakt u gjend në fytyrën e qendrës së tij dhe dukej se po e linte atë ta bënte. Dhe KJO ndodh gjatë një loje Trail Blazer rreth një herë në katër ose pesë sezone.

Traineri nuk e zbuloi natyrën e bisedës dhe lojtari nuk u vu në dispozicion.

Stotts pranoi, “Unë nuk mund të them se ne domosdoshmërisht jemi dukur mirë në të dy anët e gjykatës. Kjo është arsyeja pse ne kemi humbur dy ndeshje me 30. ”

Ata nuk janë dukur asgjë afër “mirë” në tre ndeshjet e tyre të fundit të ekspozitës dhe sezoni po shfaqet shpejt mbi ta.

Utah vjen në qytet të Mërkurën në mbrëmje dhe Trail Blazers nuk dukej, të paktën në këtë lojë, paksa gati për një sfidë tjetër nga një ekip solid, veteran.

Dhe kur ky sezon të fillojë me të vërtetë, nuk do të ketë asnjë justifikim.

Duke filluar të Mërkurën, është koha e mbylljes ose mbylljes.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu