Akti i balancimit të demave duke filluar të paguajë dividentë fillimisht u shfaq në NBC Sports Chicago

Zach LaVine tha se donte të nderonte fitoren e parë të Billy Donovan si trajner i Bulls duke i paraqitur atij topin e lojës, të cilin Donovan ia dorëzoi menjëherë Artūras Karnišovas.

Në disa mënyra, lëvizja e Donovan mund të shihej si simbolike. Sepse, të paktën në fillim të këtij sezoni, ekziston një dinamikë intriguese për Bulls.

Jo ashtu Karnišovas është një ekzekutiv rishtar. Por ai është në sezonin e tij të parë në rolin e tij të ri si ekzekutiv kryesor i një ekskluziviteti, duke punësuar Donovan me përvojë dhe veteran në një nga lëvizjet e tij të para të rëndësishme.

Dhe Donovan po fillon të gjithë thelbin e ri, duke përfshirë edhe rishtarin Patrick Williams në sulm të vogël. Pastaj, trajneri i Bulls udhëton në një njësi rezervë të mbushur me veteranët.

Nëse funksionon, siç bëri bukur në përplasjen e së Martës me 115-107 të Magjistarëve, kjo mund t’i shërbejë qëllimeve të dyfishta të zhvillimit dhe fitimit që mund të ishte një përfitim për Bulls.

“Unë mendoj se kjo është një përzierje me të vërtetë e mirë për të qenë i sinqertë me ju,” krahu veteran Tomas Satoransky tha. “Në Garrett (Temple), ne kemi një tjetër veteran që di të luajë. OP (Otto Porter Jr.) ardhja nga pankina ju jep shumë gjuajtje dhe gjithashtu njohuri se si të luani.

“Padyshim, ne kemi kaq shumë talent në atë formacion fillestar. Por ata ndonjëherë kanë telashe në momentet e lojës. Ata nuk ishin në shumë ekipe fituese. Dhe ata janë ende shumë të rinj. Mendoj se është përgjegjësia jonë të japim shembullin se si duhet të luash në mënyrën e duhur dhe t’i ndihmosh ata djem kur ata luftojnë në momentet e vështira. “

Bulls nuk do të vendosin katër startues dhe tre rezerva në dy shifra çdo ndeshje. Ata nuk do të regjistrojnë 26 asistime në 38 gola në terren gjatë gjithë kohës, një shembull i lëvizjes së topit dhe lojtarëve që Karnisovas dhe Donovan dëshirojnë.

Por me Satoransky, Temple dhe Porter që kombinojnë për 38 pikë dhe nëntë asistime, njësia e dytë po duket më komode me çdo lojë që kalon. Dhe kjo është edhe me Thad Young ende për të luajtur, edhe pse ai tani është në dispozicion pasi lufton me një infeksion të këmbës së poshtme.

Satoransky, në veçanti, duket i energjizuar. Ai postoi 10 pikë dhe gjashtë asistime në vetëm 20 minuta.

“Unë mendoj se gjithmonë më pëlqen sulmi që ju lejon të prisni, të vraponi, të lëvizni topin,” tha ai. “Ne luajmë shumë herë përmes burrave tanë të mëdhenj kur duhet të bëjmë ekranin për njëri-tjetrin. Unë mendoj se kjo e bën veprën jo të ndenjur. Ne gjithmonë përpiqemi të lëvizim nga njëra anë në tjetrën. Mendoj se kjo na jep mundësi më të mira.

“Zakonisht duhet pak kohë që skuadrat e reja, veçanërisht me një para-sezon të shkurtër, të futen në një sulm më të qetë. Por mendoj se e treguam sonte. Ne ishim agresivë. Coby (White) bëri shumë pasime të shkëlqyera kur po voziste. Unë mendoj se ishte një përfitim i shkëlqyeshëm nga kjo lojë. Dhe personalisht, ndihem më mirë çdo lojë. Kam punuar shumë këtë verë. Unë pata një pengesë të vogël padyshim me vetë-karantinën. Por unë jam duke e marrë atë nga një lojë në tjetrën dhe u ndjeva vërtet mirë (e martë). ”

Kjo është gjëja. Satoransky humbi tre ndeshjet e para para sezonit për shkak të ekspozimit të tij të ngushtë ndaj Noah Vonleh, i cili rezultoi pozitiv për COVID-19. Temple, i cili shënoi 12 pikë, nisi fillimin e tij të ngadaltë sepse ai doli pozitiv për COVID-19 kur filloi kampi trajnues.

Pra, potenciali për këtë njësi të dytë është i lartë pasi luan më shumë së bashku. Tani për tani, thjesht po përdor mashtrim veteran.

“Ata janë lojtarë të zgjuar. Ata janë lojtarë me përvojë. Unë mendoj se ata i japin grupit një nivel besimi dhe besimi, ”tha Donovan. “Ne kemi provuar ngadalë në para-sezonin për të punuar Otto vetëm më shumë dhe më shumë minuta. Akoma, mendoj se duhet të jemi të zgjuar me minutat e tij. Unë mendoj se zgjatja e tij në mes të viteve ’30 të larta nuk do të ishte mirë në bazë të qëndrueshme. Garrett, mendoj se po kthehet nga COVID, ngadalë po i fut këmbët poshtë tij.

“Por ata kanë luajtur kundër shumë prej këtyre djemve në kampionat. Ata e njohin mirë kampionatin. Ata njohin personel. Ata janë me të vërtetë të mirë dhe e ndihmojnë një djalë si Patrick të flasë me të për gjëra të caktuara ose për ato që mund të bëhen gati të ndodhin ose ato që do të vijnë. Unë mendoj se ata përpiqen të ndihmojnë Wendell, Lauri, të gjithë ata djem, madje edhe Coby. Ata kanë qenë pro tërësisht. ”

Porter, i cili ka pranuar me dëshirë rolin e tij rezervë pas një rishtari, shënoi 16 pikë në 29 minuta. Ai ka arritur shifra të dyfishta në të katër ndeshjet.

Porter, Satoransky dhe Temple zakonisht luajnë me Lauri Markkanen në qendër dhe një krah ose roje tjetër — ose Chandler Hutchison ose White ose Zach LaVine. Young mund të bashkohet me këtë grup, veçanërisht nëse Markkanen është mënjanuar nga kontuzioni i viçit që ai e përkeqësoi përsëri në fitore.

Porter, i cili luajti me Temple me Wizards, e di se çfarë mund të sjellë veterani i cili përfaqësoi nënshkrimin e agjentit të lirë të Karnisovas.

Ai e di se si ta luajë lojën ashtu siç supozohet të luhet. Ai sjell energji, veçanërisht në mbrojtje, ”tha Porter. “Djalë veteran. Ai është shumë i zëshëm, duke folur me rojet më të reja dhe thjesht duke folur me ekipin për atë që sheh atje dhe thjesht duke qenë një lider. ”

Bërja e natës edhe më e çmendur ishte fakti se Porter, Temple dhe Satoransky luanin të gjithë për Wizards, dhe Bulls më në fund u përhapën në Uashington.

“Watëherë ju keni një grup atje që di të luajë, edhe nëse kemi një shkelje të re, ju mund ta shihni atë IQ të lartë, “tha LaVine për grupin e ngarkuar me veteranë. “Ju e dini kur të prisni. Ju e dini kur të qëlloni. Ju e dini se ku të shkoni. Kthimi në kohën e duhur.

“Kështu që ndihem sikur ndonjëherë na duhet që të na qetësojë sepse kemi një përzierje të mirë djemsh vërtet të rinj dhe veteriner tani. Më pëlqen të luaj atë grup. Unë mendoj se ne do të vazhdojmë të përmirësohemi “.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu