Rreshtimi i humbjeve rekord ekskluzivitet, pa asnjë përfundim të dukshëm, dukej se rëndonte rëndë mbi Stephen Silas ndërsa bënte pyetje të Dielën. Viti i parë Houston Rockets trajneri u përpoq për fjalët ndërsa u përpoq të diskutonte 20 humbjet radhazi të ekipit.

Pas një pengesë 114-112 kundër Oklahoma City Thunder në të cilën një planifikim i mundshëm i përparimit u bllokua në sekondat e fundit, Silas u pyet nëse mendonte se pesha e brezit të humbjeve po ndërtohej dhe po ndikonte në mënyrën se si luajnë Rockets.

Heshtja. Kaluan gati 10 sekonda. Më në fund, një Silas dukshëm i dëshpëruar u përgjigj me një fjalë të nënshtruar: “Po”.

Ishte një skenë brutale për t’u parë mes një sezoni katastrofik për Houston.

THEMELORET E NBA: PIKAT | PROGRAMI | QANDNDRIMET

Pak ka shkuar mirë për Rockets në sezonin e parë të Silas si një trajner kryesor i NBA. Russell Westbrook ishte tregtuar para sezonit. James Harden detyroi të dilte dhe u tregtua në janar. Christian Wood po luante si All-Star para se një dëmtim ta detyrojë atë të humbasë mbi një muaj.

Rockets kanë rënë në 11-30, rekordin e dytë më të keq në NBA, vetëm 1½ ndeshje përpara Minnesota Timberwolves. Ata janë I 28-ti në vlerësimin ofensiv, I 25-ti në shënim, I 29-ti në përqindjen e golit në fushë dhe I 30-ti në përqindjen e 3 pikëve.

Gjërat janë të zymta në Hjuston dhe duket se nuk ka ndonjë lehtësim në horizont. PJ Tucker sapo tregtohej. Viktor Oladipo është një kandidat kryesor për t’u zhvendosur gjithashtu përpara afatit tregtar të së enjtes. Dhe Raketat kanë orari më i vështirë i NBA-së i mbetur.

“Nuk kemi zgjidhje,” tha Silas të Dielën. “Ne nuk kemi zgjidhje tjetër përveç se të kapim dhe të përpiqemi shumë dhe të mësojmë dhe të rritemi, dhe fillon me mua.”

Stephen Silas & # 39;  sezoni i parë si trajner nuk po shkon mirë.

Sezoni i parë i Stephen Silas si trajner nuk po shkon mirë.

*****

Këtu janë katër gjëra të tjera për të ditur të hënën në NBA:

A mundet Dielli merrni farën nr. 1?

Të gatshëm për t’i dhënë fund një thatësire pas sezonit një dekadë, Phoenix Suns nuk janë të kënaqur me të qenit thjesht një mbikëqyrës i bukur. Ata janë ngjitur në vendin e dytë në Konferencën Perëndimore me një shtrirje të tmerrshme 20-5 që nga fundi i janarit. Pas të dielës 111-94 fitore ndaj Los Angeles Lakers, Phoenix është vetëm dy ndeshje prapa vendit të parë Utah. Diellët kanë një orar i vështirë në pjesën tjetër të rrugës. Por me ftohjen e Jazz-it, Clippers pengohen dhe Lakers nuk kanë dy yjet e tyre të parë për një të ardhme të parashikueshme, Phoenix ka potencialin të bëjë një vrapim në vendin e parë.

Blake Griffin debuton në Brooklyn

Blake Griffin luajti ndeshjen e tij të parë me Brooklyn Nets të Dielën, dhe gjashtë herë All-Star tregoi se ai kishte ende diçka në rezervuar. Griffin luajti 15 minuta jashtë stolit dhe përfundoi me dy pikë, dy kërcime dhe një bllokim brenda një fitore 113-106 ndaj Washington Wizards. Nets do të jenë në gjendje të lehtësojnë Griffin në rotacion dhe gradualisht të rritin minutat e tij ndërsa ai punon nga ndryshku. Për debutimin e tij, Griffin mbajti veten në mbrojtje dhe provoi se mund të ngrihej ende, duke përplasur shtëpinë dunk e tij të parë që nga dhjetori i 2019 për shportën e tij të vetme gjatë natës.

Sezoni i LaMelo Ball ka mbaruar?

Sensacioni rishtar i Charlotte Hornets LaMelo Ball është jashtë për një kohë të pacaktuar dhe ka të ngjarë të bëhet për pjesën tjetër të sezonit pasi pësoi një kockë të thyer në kyçin e djathtë. It’sshtë një pengesë e madhe për një ekip premtues të Hornets që kërkon të kthehet në playoff. Lëndimi i pararojë i Rookie of the Year ndodhi të njëjtën ditë ylli i Los Angeles Lakers, LeBron James zbriti me një ndrydhje të lartë të kyçit të këmbës dhe një javë pas qendrës së Filadelfias 76ers Joel Embiid pësoi një gju të mavijosur.

Loja e natës: Hawks në Clippers

Atlanta Hawks mbajnë radhët më të gjata fituese të ligës në Staples Center për t’u përballur me një ekip të Los Angeles Clippers që kërkon të rifitojë ritmin e saj. Hawks kanë fituar tetë radhazi që kur Lloyd Pierce u pushua nga puna dhe Nate McMillan u emërua trajner i përkohshëm. Vrapimi i ka katandisur ata në vendin e katërt në Konferencën Lindore. Clippers janë 6-8 në 14 ndeshjet e tyre të fundit dhe rrezikojnë të bien nga katër më të mirët në Perëndim.

Ndiqni Matt Eppers në Twitter @meppers_.

Ky artikull fillimisht u shfaq në SHBA SOT: Trajneri i Houston Rockets ka një intervistë dërrmuese pas humbjes së 20-të radhazi

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu