Kevin Durant gjuan mbi Giannis Antetokounmpo
Kevin Durant gjuan mbi Giannis Antetokounmpo

NEW YORK (AP) – Kevin Durant bëri 3-treguesin përparës me 36 sekonda të mbetura, James Harden kishte 34 pikë dhe 12 asistime, dhe Brooklyn Nets buzë Milwaukee Bucks 125-123 të hënën në mbrëmje.

Durant përfundoi me 30 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime për t’i dhënë Nets fitoren e katërt radhazi në një lojë në të cilën dy nga më të mirët e Lindjes shkuan me këmbë te këmbët deri në një fund të tensionuar që përfundoi kur Khris Middleton humbi një potencial fitues 3-pikësh nga këndi.

Giannis Antetokounmpo kishte 34 pikë, 12 kërcime dhe shtatë asistime për Milwaukee, e cila ndaloi serinë e katër fitoreve. Middleton shtoi 25 pikë dhe Festa e Jrue kishte 22.

Harden kishte 11 pikë në pjesën e parë pas debutimit të tij me 32 pikë Nets, kur shtoi 14 asistime dhe 12 kërcime. Por ai e mori atë në pjesën e dytë dhe kontribuoi në lojën më të madhe të lojës edhe kur humbi.

Ai u fut për të kapur kërcimin e tij me 3-treguesin që ishte larg me Nets që zvarriteshin nga një dhe e gjuajti atë përsëri drejt Durant, i cili gozhdoi gjuajtjen që e bëri 125-123.

Durant mund ta kishte vënë atë larg, por e ktheu në topin në zotërimin e radhës të Nets, por ata u mbajtën kur goditja e Middleton ishte pak përpara stolit të tij.

Kyrie Irving humbi ndeshjen e tij të shtatë radhazi pas largimit nga ekipi për arsye personale, me trajner Steve Nash duke thënë se ai mund të kthehet të Mërkurën në Cleveland.

KIPSHILLA

Bucks: Milwaukee shënoi tetë fitoret në Brooklyn. … Ish-qendra e Nets Brook Lopez shënoi 15 pikë.

Nets: Nash tha se Nets do të bënte më shumë sesa të shikonte film dhe të ecte nëpër disa shfaqje të martën, por do të përpiqej që Irving të punonte në fushë kundër disa shokëve të skuadrës për të përmirësuar kushtëzimin e tij pas pushimit nga puna, e cila filloi më 7 janar. .. Durant u zgjodh lojtari i Konferencës Lindore të javës pasi kishte mesatarisht 34 pikë, 5.3 kërcime dhe 8.0 asistime në javën 3-0 të Brooklyn. Ai goditi 61.3% nga fusha dhe 60% nga distanca prej 3 pikësh. Ai e fitoi çmimin 26 herë në Konferencën Perëndimore.

TESTE TU VURTET

Të dy ekipet po luajnë këtë javë finalet e sezonit të kaluar në NBA. Bucks presin kampionin e NBA Lakers të Enjten, dy netë para se Nets të hapin një seri me dy ndeshje në shtëpi kundër Miami.

Bucks luajtën kundër Luka Doncic në ndeshjen e tyre të fundit para se të kalonin te Durant dhe Harden në këtë dhe Lebron Xhejms dhe Anthony Davis – praktikisht një skuadër All-NBA minus Antetokounmpo – në një tjetër. Trajner Mike Budenholzer thanë Bucks presin konkursin.

“Unë mendoj se sa herë që luani ekipet më të mira në kampionat, gjithmonë mësoni më shumë për veten tuaj dhe mendoj se jemi vazhdimisht në atë mënyrë,” tha ai. “Ne duam të testohemi, duam të testojmë veten tonë, duam të mbajmë standardet tona të larta, pritjet tona të mëdha dhe ekipet më të mira në kampionat ta bëjnë këtë për ty.”

E RRADHES

Bucks: Të presë të enjten Los Angeles Lakers.

Nets: Hapni një seri me dy lojëra në Cleveland të Mërkurën.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu