Mbështetur nga Draymond GreenTriple-Double, Warriors u hakmor për humbjen e pamundshme të Hornets javën e kaluar me një fitore 130-121.

Green filloi shpejt, arriti një triple-double në tre të katërtat dhe vendosi një karrierë të lartë në asistime me 19, një shenjë që është gjithashtu e lidhur për nderimet më të larta në NBA këtë sezon. Luftëtarët zvarritën vetëm pak herët në natën dhe në tremujorin e dytë.

Por pasi kaloi në epërsi 44-43 në një shënim të Damian Lee me 3-pikësh me 4:21 për të kaluar në çerekun e dytë, Golden State nuk zvarritet më kurrë. Charlotte e mbajti atë mjaft afër gjatë gjithë kohës që Warriors filloi të mbyllte ndeshjen, por asnjëherë nuk u kërcënua seriozisht në të katërtin.

Malik Monk përfundoi me 25 pikë larg stolit për Charlotte të kryesonte ndërsa Terry Rozier kishte 24. LaMelo Ball kishte 22 pikë, shtatë kërcime dhe gjashtë asistime.

Green përfundoi me 11 pikë, 12 kërcime dhe 19 asistime. Steph Curry kishte 29 dhe Kelly Oubre 27.

E mira: Green Draymond

Kredia aty ku duhet. Green pranoi se ai i kushtoi Golden State një fitore javën e kaluar në Charlotte. Ai u zotua më parë gjatë javës për ta bërë atë të drejtë dhe ai ishte shkëlqyes që nga fillimi të Premten. Vetëm në çerekun e parë, Green kishte shtatë pikë, shtatë kërcime dhe tetë asistime. Ai përfundoi me një trefishim të dyfishtë të dyfishtë siç do të ketë, duke i nevojitur vetëm tre të katërtat për të realizuar përpara se ta shtonte gjatë të katërtës. Ai dominoi lojën në një mënyrë që vetëm Green mundet. Një përgjigje mbresëlënëse nga Green.

E keqja: Mbrojtja e brendshme

Poshtë Cody Zeller gjatë natës, Hornets shkojnë me të Kodi Martin në formacionin fillestar në vend të tij dhe PJ Washington duke u futur në telashe të hershme faull shkaktuan katastrofë për mbrojtjen e brendshme natën. Golden State përfundoi me 72 pikë në bojë, 26 më shumë se Hornets në atë zonë. Hornets u përpoqën t’i përputhnin Warriors me një top të vogël me Bismack Biyombo duke luajtur vetëm 12 minuta pavarësisht se skuadra ishte e shkurtra në fushën e përparme. Jalen McDaniels luajti 16 minuta dhe Martin, pasi mezi luajti fare gjatë javëve të fundit, përfundoi me 25 minuta.

LaMelo Ball: Një natë mbresëlënëse e qetë

Duke folur statistikisht, Ball kishte një shëtitje mbresëlënëse. Por asnjëherë nuk u ndie sikur ai, apo ndonjë Hornet tjetër, kishte shumë ndikim në lojë derisa ishte tepër vonë. Sidoqoftë, 22 pikë në gjuajtje 7-të-16 në përgjithësi, 3-në-8 gjuajtje nga distanca 3-pikësh dhe 5-nga-8 në linjë së bashku me shtatë kërcime dhe gjashtë asistime është një shëtitje e fortë. Plus-minusi i tij prej -14, sidoqoftë, tregon një histori më të saktë të natës së tij.

1

1Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu