Progresi është duke u bërë pak nga pak në marrjen e Boston Celtics përsëri në forcë të plotë, me një njeri të madh të sapo nënshkruar Tristan Thompson marrja në praktikën e tij të dytë me ekipin pa asnjë pengesë sipas kryetrajnerit Brad Stevens.

Duke folur me mediat pas praktikës së ekipit të hënën, trajneri i Celtics zbuloi se ndërsa ende nuk kishte asnjë orar që ish-kalorësi i Cleveland të kthehej në veprim vetëm akoma, Thompson po bënte mirë duke pasur parasysh pushimin veçanërisht të gjatë që kishte për shkak të pandemisë dhe Cavs që nuk bënin playoff-et dhe as merrnin pjesë në rindezjen e flluskës Disney.

I pyetur nëse qendra e kampionëve do të ishte gati për hapjen e natës, Stevens u tërhoq.

“Ne do të shohim – ai praktikoi përsëri sot,” ndau trajneri. “Ai dukej mirë; përsëri kthehem në faktin se ai nuk ka luajtur nëntë muaj para këtyre dy praktikave të fundit, kështu që ne do të ndjekim drejtimin e ekipit tonë mjekësor dhe do të marrim reagimet e Tristanit dhe do të shohim se si shkon. “

Ai do të ketë një kufizim minutash kur të pastrohet, ”shtoi Stevens.

I pyetur nëse ka pasur ndonjëherë konsiderata në lidhje me ndryshimin e roleve të lojtarëve për të ndihmuar në rregullimin e lojtarëve si Thompson dhe rojet e pikës Kemba Walker, ish-shefi i Butler minimizoi sugjerimin.

“Ne nuk kemi nevojë që askush në ekipin tonë të jetë dikush që është jashtë,” shpjegoi ai.

“Ne kemi nevojë që të gjithë në ekipin tonë të jenë versioni më i mirë i tyre, dhe kjo bëhet edhe më e rëndësishme kur djemtë janë jashtë. Kështu që unë mendoj se kjo është ajo për të cilën po flasim me të gjithë, dhe të gjithë kanë qëllime specifike, role specifike që ne të jemi të mirë, me të vërtetë do të duhet të godasim, veçanërisht për dy muajt e parë të sezonit. “

Boston planifikon të provojë aftësitë, pikat e forta dhe të dobëta të stolit të tij në pjesën e hershme të sezonit, duke e shtyrë stolin të provojë progresin që mund të bëjnë në një kohë shumë të shkurtër drejt arritjes së këtyre qëllimeve.

Dhe pasi Thompson të jetë në dispozicion për të shtuar një lojë veterane dhe udhëheqje në një rotacion shumë të ri, Celtics duhet të fillojnë të shohin disa rezultate.

Me një shumë fillimi i vështirë i kalendarit të kampionatit 2020-21 për Boston, tifozët mund të bërtasin për tregtinë e hershme nëse ndeshjet shkojnë keq, por duke pasur parasysh detyrën në detyrë dhe ekipet elitare me të cilat Celtics përballen në fillim të sezonit, durimi do të jetë fjala e javës .

Të ngjashme

Pse Toronto, Boston mund të bëjë një vrapim në tregtinë për James Harden

SHIKO: Robert Williams PIKAT kryesore të sezonit 2020-21 të Celtics

Tristan Thompson praktikon me Celtics; orari i kthimit ende i paqartë

SHIKIM: Paraqitjet kryesore të vitit 2020 vs Nets, 76ers për Aaron Nesmith

Listë

Dyshja Celtic ekipi i All-League bën me kokë në votimin e tallur të HoopsHypeSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu