Me 7 këmbë-4, qendra e Dallas Mavericks Boban Marjanović është gati një metër më e gjatë se 6-këmbë-6 sulmuesi KJ Martin Jr i Houston Rockets.

Por rishtari 20-vjeçar ka instinkte dhe atletizëm të jashtëzakonshëm, siç pamë në mbrëmjen e së shtunës fitim shpërthimi nga Raketat kur ai ktheu një përpjekje dunk nga qendra e madhe e Dallasit.

Telefonata e gëzueshme televizive nga transmetuesi i Hjustonit Craig Ackerman e përmblodhi atë mirë: “KJ Martin u ngjit në Boban Mountain!” Ishte momenti më premtues i NBA-së ende për zgjedhjen e raundit të dytë (nr. 52 në përgjithësi) në draftin 2020, të cilin Houston e fitoi nga Sacramento përmes tregtisë.

Martin është djali i Kenyon Martin, një veteran 15-vjeçar i NBA dhe zgjedhja Nr. 1 i përgjithshëm nga Drafti 2000 i NBA.

Me Raketat me dorë të shkurtër mungojnë tre fillestarë të zakonshëm te Victor Oladipo, Christian Wood dhe Danuel House Jr., Martin u fut në veprim dhe doli mjaft mirë me 8 pikë, 6 kërcime dhe 3 gjuajtje të bllokuara. Houston ishte +14 në 20 minutat e luajtur nga rishtari.

Nga ato tre blloqe, qartë ai që ishte në Marjanović tërhoqi vëmendjen më të madhe. Këtu keni një mostër të reagimit të menjëhershëm të mediave sociale.

Të ngjashme

Roki i Rockets KJ Martin e sheh veten si një ‘tre ose katër’ në NBA

Raketat nënshkruajnë KJ Martin Jr për një marrëveshje katër-vjeçare; sezoni i parë i garantuar

Listë

Reagimi i raketave: DeMarcus Cousins, Eric Gordon treguan fitore të mëdha në Dallas

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu