E veçantë për Yahoo Sports

Ndërsa viti i ri më në fund agon, është koha edhe një herë të zhyteni në telin e heqjes dorë nga fantazia.

Me sezonin tani 10 ditë të vjetër, ne kemi trajtuar mjaft lojëra për të bërë disa përfundime (relativisht) të sigurta për shumë lojtarë. Timeshtë koha për të prerë karremin në disa lojëra të fatit si Jeff Teague dhe Josh Jackson (po, kjo Josh Jackson) duket se do të rikthehet fuqimisht në peizazhin e fantazisë.

Anshtë një kohë e rëndësishme për marrjet e heqjes dorë – shumica e shtesave më të mira të sezonit do të futen në listat e sigurta deri në fund të javës tjetër. Kjo tha, është akoma shumë herët për të hequr zgjedhjet tuaja në fillim ose në mes. Mos mendoni as për prerjen e Jusuf Nurkic ose Robert Covington.

Para se të merrem me shtimet e kësaj jave, unë dua të tregoj një përrallë të shpejtë paralajmëruese:

Përkundër PDSH-së së tij të 78-të, Brook Lopez filloi një shëmti në 2019-20-20. Pas dy javësh, ai u rendit jashtë 100 të parëve. Një javë tjetër e ashpër e uli atë në shumë tela heqje dorë. Specialisti i bllokimit të goditjeve më pas hoqi 22 blloqe në gjashtë ndeshje dhe e përfundoi sezonin me një gradë përsëri në mes të viteve ’60.

Pa zhurmë të mëtejshme, le të merremi me të.

Lojtarët më poshtë janë renditur në rendin që unë do të rekomandoja t’i shtoja.

Ky artikull do të përqendrohet në lojtarët e disponueshëm në të paktën 50 për qind të ligave. Thënë kjo, veçanërisht këtë në fillim të sezonit, ka shumë lojtarë shumë të vlefshëm që janë gjerësisht të disponueshëm, por humbasin atë ndërprerje. Unë nuk do të hyj në thellësi për ata djem, por do t’i përfshij më poshtë në rendin e duhur.

Disa emra nën-roster të cilët mund të jenë të disponueshëm në kampionatin tuaj:

Josh Richardson, Mavericks (70% i rostuar); Keldon Johnson, Spurs (57% i rreshtuar); Darius Bazley, Thunder (60% i rostuar); Joe Harris, Nets (56% i rreshtuar); Luguentz Dort, Thunder (51% i rostuar); Kyle Anderson, Grizzlies (64% i rreshtuar)

Tyrese Haliburton, Kings (49% i rreshtuar)

Haliburton mezi përplaset nën prag dhe, sinqerisht, unë jam i befasuar që ai është këtu fare. Ai ka një mesatare prej 27.0 minutash për ndeshje, dhe atje ka vend për rritje me Cory Joseph që mbetet ende 23.0 minuta. Nëse keni shikuar ndonjë lojë të Kings në këtë sezon, është e qartë se Haliburton është opsioni më i mirë i të dyve, dhe se rishtari është tashmë gati për një ngarkesë më të madhe. Ai vendosi pak çmenduri në ndeshjen e tij të dytë, por ai ka mesatare 13.3 pikë, 5.3 asistime dhe 2.7 tre në tre daljet e tij të tjera. Shanset e tij Rookie të Vitit tani e kanë atë në të katërtin, prapa vetëm tre zgjedhjeve kryesore të këtij viti, dhe unë do të prisja që këto shanse të forcoheshin më tej gjatë muajit të ardhshëm. Haliburton është një listë e domosdoshme në të gjitha ligat.

Gardiani i Sacramento Kings Tyrese Haliburton (0)
Sigurohuni që të kontrolloni nëse Tyrese Haliburton është akoma i disponueshëm në kampionatin tuaj. (Foto AP / Hector Amezcua)

De’Andre Hunter, Hawks (40% i rostuar)

Zach Lowe e vendosi më së miri në podkastin e tij të sezonit duke diskutuar Hawks: Për shkak të shtimeve të tyre jashtë sezonit, dy nga tre krahët e tyre të rinj do të duhet të bëjnë një hap prapa në kohën e lojës Pas katër ndeshjeve, duket shumë qartë që Hunter është ai që mbajti rolin e madh. Ai është mesatarisht 31.8 minuta dhe ka luajtur të paktën 32 minuta në secilën nga tre ndeshjet e tyre të fundit. Ndërkohë, Kevin Huerter po luan vetëm 25.5 minuta jashtë stolit. Cam Reddish është ende duke filluar ndaj Bogdan Bogdanovic, por Bogdanovic ka një avantazh të lehtë në minuta dhe prodhim. Nëse do ta dinim gjatë sezonit të jashtëm që Hunter do të fillonte dhe luante më shumë se 31 minuta për lojë, atëherë ADP e tij do të kishte qenë rreth 100 dhe ai nuk do të ishte në dispozicion tani. Komuniteti i fantazisë ka qenë i ngadaltë për t’u përshtatur me këtë njohuri – përfitoni ndërsa mundeni.

Josh Jackson, Pistons (36% i rostuar)

Më besoni, unë jam aq i befasuar sa ju.

Po shkel me kujdes – këto statistika të bashkangjitura me një emër tjetër mund të jenë shtesa kryesore e rekomanduar e kësaj jave. Por duhet të pranojmë se çfarë po ndodh në Detroit: Jackson është mesatarisht 17.3 pikë, 6.0 kërcime, 2.0 asistime, 1.8 “aksione” (vjedhje + blloqe) dhe 1.5 tre. Dhe kjo përfshin një lojë të dytë, kur ai luajti vetëm 19 minuta. Ai kurrë nuk ka qëlluar më mirë se 44% për një sezon dhe po vrapon nxehtë me 51% tani, kështu që ai do të qetësojë disa. Por është shumë e mundur që ai të qëndrojë si një djalë kufitar në top-100 në skuadrën e këtij çuditshëm Pistons.

Bismack Biyombo, Hornets (12% i rostuar)

Biyombo është i mërzitshëm, por për sa kohë që Cody Zeller (dora) është jashtë – të paktën tre javë të tjera – ai është një burim i besueshëm i kërcimeve dhe bllokimeve. Ai ka mesatarisht 7.0 kërcime dhe 1.3 bllokime në 30.0 minuta që nga dëmtimi i Zeller.

Rekomandime të tjera: Malik Beasley, Timberwolves (48% i rostuar); Isaac Okoro, Cavaliers (10 përqind i rosteruar); Killian Hayes, Pistons (32% të rostuar); Cam Johnson, Suns (24% i rreshtuar); Elfrid Payton, Knicks (47% i rostuar); Tristan Thompson, Celtics (35% i rostuar); Robert Williams, Celtics (11% i rreshtuar)Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu