Haliburton mbajti gjurmët e marrjeve të këqija që çojnë deri në Draftin e NBA fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Mbretërit nuk kanë një fillim të shkëlqyeshëm në sezonin 2020-21, por ata kanë një palë roje të rinj që po bëhen të dashur mediatik, madje edhe në një skenë kombëtare.

De’Aaron Fox mbuloi një larmi temash javën e kaluar në All That Smok Podcast me Matt Barnes dhe Stephen Jackson. Këtë javë, Tyrese Haliburton u bashkua me JJ Redick dhe Tommy Alter në Njeriu i vjetër dhe tre podcast për të diskutuar Drafti i natës 2020.

Një nga momentet më interesante erdhi kur Haliburton pranoi se ai kishte një listë të gabimeve nga ekspertët e ekspertëve dhe ai shpreson shumë se do të provojë gabimet e najzave.

“Unë mbaj shënime të vogla gjatë gjithë kohës për ato që thonë njerëzit”, tha Haliburton. “Më pëlqen të jem në gjendje të futem në një goditje përmes mediave sociale, vetëm për të ngatërruar. Kam patjetër disa shënime të shënuara në telefonin tim me disa citate mjaft të tmerrshme dhe ata do të më dëgjojnë së shpejti. ”

Shtë e qartë se Haliburton po përdor materialin e bordit të buletinit si motivim. Nuk janë vetëm kokat që flasin ato që ushqejnë rojën 20-vjeçare. 11 skuadra e kaluan atë gjatë drafti, megjithëse ai është shumë i lumtur atje ku u ul.

“Duke shkuar natën, mendoj se kishte disa ekipe që mendova se kisha një shans vërtet të mirë për … Golden State, Chicago, Detroit ose New York apo çfarëdo që do të ndodhte”, tha Haliburton. “Unë u takova me Sac fjalë për fjalë një herë, dy ditë para draftit dhe ata ishin si,” burrë, ne po flasim për tregti për t’ju marrë, ne me të vërtetë ju pëlqeni. “”

Një burim i NBA ka konfirmuar për NBC Sports se Warriors ishin jashtëzakonisht të interesuar në Haliburton me numrin 2 të përgjithshëm, por njeriu i madh James Wiseman ishte shumë i mirë për të kaluar. Nëse ata do të kishin lëvizur prapa një ose dy pika, Haliburton do të kishte qenë shumë mirë shënjestra.

LIDHUR: Haliburton fajëson Magic Johnson, basketbollin e viteve ’80 për pantallona të shkurtra

Chicago, Detroit dhe New York kishin arsyetimin e tyre për të kaluar yllin e Shtetit të Iowa-s, por të tre ka të ngjarë të godasin veten tani.

Sa për Mbretërit, ata pritën me durim që të binte Haliburton dhe më pas u përplasën. Kishte brohoritje në dhomën e luftës në Sacramento dhe përmes 14 ndeshjeve të para të sezonit të rregullt, Haliburton e ka bërë zyrën e përparme të duket si gjeni.

“Unë mendoj se është një përshtatje e përsosur, sepse mendoj se ajo që është më e mira për mua tani në këtë fazë të karrierës sime është të luaj së bashku me një djalë tjetër që mbizotëron me topin, kjo është thjesht lloj ku NBA po shkon, ka vetëm dy roje dysheme shumë, ”tha Haliburton.

Pavarësisht rekordit të Mbretërve, e ardhmja me Fox dhe Haliburton që veprojnë si një grusht një ose dy në pjesën e pasme duket shumë premtuese. Në 12 ndeshjet e tij si profesionist, Haliburton është mesatarisht 11.1 pikë, 5.3 asistime dhe 1.2 vjedhje në 28 minuta për lojë për Sacramento.

Ai duket jashtëzakonisht i rehatshëm në nivelin NBA dhe ka tërhequr vlerësime të mira si nga shokët e tij të skuadrës ashtu edhe nga trajnerët. Haliburton vlerëson stilin e lojës së ekipit dhe besimin që trajneri i tij i ka ngulitur herët.

“Unë mendoj se trajneri Walton na jep shumë liri dhe varet nga ne nëse duam të përfitojmë nga kjo, me të vërtetë”, tha Haliburton. “Unë mendoj se kjo ndihmon shumë.”

Haliburton ka ende shpresa për të fituar çmimin Rookie të Vitit në NBA. Ai ka luajtur jashtëzakonisht mirë në fillim të sezonit dhe nëse ai vazhdon të zhvillohet, vlerësimet do të vijnë. Kështu do të ketë mundësinë për të pjekur ata që e pyetën atë si një perspektivë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu