Sulmuesi i New York Knicks, Kevin Knox II merret me topin kundër Houston Rockets
Sulmuesi i New York Knicks, Kevin Knox II merret me topin kundër Houston Rockets

Koha e tij e lojës ishte zvogëluar vonë, por Kevin Knox vazhdoi të bënte paraqitje në lojëra, edhe nëse do të ishte për momente të shkurtra.

Tani, Tom Thibodeau ka zgjedhur të mos luajë Knox në dy ndeshjet e fundit, gjë që tregon se ai ka dalë nga rotacioni.

Luftimet e Knox për të prodhuar në fushë kanë vazhduar dhe kjo i bëri vetëm minutat e tij të ulen. Para dy ndeshjeve të fundit, ai luajti nën 10 minuta në gara kundër Utah Jazz dhe Cleveland Cavaliers.

I pyetur në lidhje me uljen në detyrë, Knox tha se ai mund të respektojë vetëm thirrjet e Thibodeau.

“Unë e di që kemi shumë lojtarë të shkëlqyeshëm në këtë ekip. Rrotullimet mund të forcohen,” u tha ai gazetarëve të Mërkurën. “Trajneri merr shumë vendime. Por ai është trajneri përfundimisht, kështu që cilido vendim që merr unë duhet ta respektoj atë.”

Siç theksoi Knox, është e mbushur me njerëz për të me njerëz të tillë Alec Burks, RJ Barrett, Obi Toppin dhe Reggie Bullock që duhen edhe minuta.

Ai mund të ketë marrë opsionin e tij të vitit të katërt, por ky është një sezon kryesor për Knox për t’i provuar presidentit të ri të ekipit Leon Rose se ai është i denjë të mbetet me një uniformë të Knicks.

Mbi 20 ndeshje këtë sezon, Knox është mesatarisht vetëm 6.1 pikë ndërsa qëllon 39.1 përqind nga fusha, e cila kryesisht vjen nga distanca prej tre pikësh. Ne do të shohim se ku shkon Thibs nga këtu me zgjedhjen e nëntë të përgjithshme në Draftin e NBA 2018.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu