Viktor Oladipo nuk duket se është e destinuar të jetë pjesë e afatgjatë të Rockets – ai tashmë refuzoi një zgjatje dy-vjeçare, 45.2 dollarë ofertë nga ekipi (më së shumti Houston mund të ofronte në atë kohë). Ndërkohë, Luftëtarët dhe Knicks janë lidhur për të pasur një interes në një tregti në Oladipo dhe thuhet se ka një nivel interesi të ndërsjellë me Miami.

E gjithë kjo do të thotë të presësh shumë thashetheme tregtare Oladipo javën tjetër, diçka që Adrian Wojnarowski i ESPN tha në podcastin e tij këtë javë (maja e kapelës Real GM)

“Unë mendoj se ai do të jetë i shquar në biseda këtë javë. Mendoj se ka shumë ekipe të interesuara për Viktorin, por pyetja do të jetë ‘Çfarë çmimi?’ “

Tim Bontemps sugjeron se do të ketë interes për Oladipo, por ekipet janë të dobëta në lojën e tij.

“Unë mendoj se shumë ekipe do të jenë të rezervuar vetëm nga fakti i thjeshtë që ai nuk është dukur si lojtari që ishte më parë dhe nuk ka pasur shumë prova, të kombinuara me të si një agjent i lirë, që do të dëshironit të paguajë një çmim të rëndë për ta sjellë atë. ”

Oladipo ka luajtur më mirë vonë dhe ka një mesatare prej 20,8 pikësh në këtë sezon, por nuk ka qenë jashtëzakonisht efikas duke shënuar 40,6% në përgjithësi dhe 33,2% nga tre. Oladipo nuk është rikthyer në nivelin e All-NBA pas prishjes së tetivës së quadriceps që i kushtoi atij një sezon.

A do të dëshirojë një skuadër të përputhet me pagën 21 milion dollarëshe të Oladipo dhe të heqë dorë nga një lojtar i ri rotacioni siç duan Rockets për Oladipo kur skuadra e thënë mund të përpiqet ta nënshkruajë atë këtë sezon të jashtëm?

Oladipo do të jetë një nga agjentët më të mirë falas këtë verë në një klasë të varfëruar. Më shumë gjasa, më së shumti skuadra do të ofrojë është rreth 25 milion dollarë në vit rroga parku që ai tashmë është ofruar në marrëveshje nga Indiana dhe Houston (dhe i refuzuar). Oladipo do të dëshirojë më shumë vite dhe më shumë siguri – kjo kontratë do ta kalojë sezonin e tij 30-vjeçar dhe ai ka një histori dëmtimesh.

Houston e di që mund ta humbasë atë këtë verë dhe do të dëshironte të merrte një lojtar ose të paktën disa zgjedhje për të, por nëse ata mund të gjejnë një tregti që funksionon do të jetë një nga pyetjet më të mëdha të javës tjetër.

Raporti: Victor Oladipo i Raketave të jetë “i shquar” në bisedimet tregtare këtë javë fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu