Raporti: Luftëtarët ‘ Chriss jashtë për sezonin me këmbë të thyer fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Warriors thjesht nuk mund të duket se do të pushojë.

Golden State ka filluar një fillim 0-2 dhe ka marrë një lajm të keq pasi do të jetë qendra Marquese Chriss jashtë pjesës së mbetur të sezonit me një këmbë të djathtë të thyer, njoftoi Shams Charania i Athletic të Dielën.

Chriss, 23 vjeç, ka ringjallur karrierën e tij që kur u bashkua me Warriors sezonin e kaluar dhe ishte pjesë e një rrotullimi në qendër të tre personave që përfshin rishtarin James Wiseman dhe Kevon Looney.

Në dy ndeshje këtë sezon, Chriss ishte mesatarisht 6.5 pikë për ndeshje ndërsa gjuante 35.7 përqind nga dyshemeja.

LIDHUR: Sa i patrembur ‘Wiseman e ka befasuar Kerr përmes dy ndeshjeve

Me Chriss jashtë për sezonin, Warriors padyshim do t’i japin më shumë minuta Wiseman pasi rishtari ka qenë vendi i vetëm i ndritshëm në fillimin e tyre 0-2.

Warriors tani kanë pasur katër lojtarë që pësojnë dëmtime në fund të sezonit në 18 muajt e fundit.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu