Warriors heqin dorë nga tre pas ndeshjes së fundit të para-sezonit, lista në 17 fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Luftëtarët bënë një njoftim të Premten në mëngjes që pritej.

Golden State hoqi dorë nga Dwayne Sutton, Axel Toupane dhe Kaleb Wesson, duke e vendosur listën në 17.

Pritja është që të tre lojtarët të përfundojnë duke luajtur për G League Santa Cruz Warriors, por gjërat mund të ndryshojnë.

Wesson – një njeri i madh 6-këmbë-9 që shkoi i palodhur nga Shteti i Ohajos – u shfaq në të tre lojërat para-sezonale të Warriors.

Toupane, i cili luajti në 21 ndeshje me Denver Nuggets përsëri në sezonin 2015-16, pashë aksion në dy gara.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Sutton, ndërkohë, bëri shumë bujë në Twitter kur ai i posterizuar Kings Robert Woodard II të martën në mbrëmje.

Warriors gjatë dy ditëve të ardhshme do ta shkurtojë listën në 15, me shumë roje besimtare të qitjes Mychal Mulder do të zërë vendin e fundit në listën e Opening Night.

LIDHUR: Lin thotë se ‘nuk është marrë asnjë vendim’ mbi kontratën e raportuar të Warriors

Nico Mannion tashmë ka nënshkruar kontratën e tij dypalëshe dhe ka të drejtë të përshtatet për 50 nga 72 ndeshjet e Golden State. Nuk do të jetë ndonjë befasi nëse Juan Toscano-Anderson në fund të fundit bën marrëveshjen e dytë me dy drejtime.

Ndiqni @DrewShiller më Cicëroj dhe Instagram

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu