Los Angeles, CA, E martë, 2 Mars 2021 - Sulmuesi i Los Angeles Lakers, LeBron James (23) bllokon goditjen e qendrës së Phoenix Suns Deandre Ayton (22) gjatë aksionit të pjesës së parë në Staples Center.  (Robert Gauthier / Los Angeles Times)
Lakers përpara Lebron Xhejms bllokon qëllimin e Dielli qendra Deandre Ayton të martën në mbrëmje në Staples Center. (Robert Gauthier / Los Angeles Times)

Ylli i Lakers, LeBron James nuk udhëtoi me ekipin në Sacramento pas mbrëmjes së së martës humbje ndaj Phoenix Suns në Staples Center dhe do të humbasë ndeshjen e tij të parë të sezonit të Mërkurën.

Lakers tha të martën vonë natën se James po qëndronte në Los Angeles për të marrë një trajtim të pazbuluar.

James kishte luajtur 37 minuta dhe 38 sekonda në humbjen 114-104 ndaj Suns, duke shënuar një rezultat të lartë 38 pikë. Ai luajti në 36 ndeshjet e para të sezonit dhe mesatarisht 34.6 minuta për lojë.

Xhejmsi ishte zhgënjyer me rrëfimin se tij minutat duhet të priten, ose se ai duhet të kalojë një ose dy lojë. Duke mos luajtur kundër Kings, James do të ketë një shans për të pushuar pak më shumë sepse pushimi i All-Star fillon të enjten për Lakers.

Ai do të jetë kapiten i një ekipi në ndeshjen All-Star të Dielën në Atlanta, por Lakers nuk e rifillojnë lojën deri më 12 Mars kundër Indiana Pacers në shtëpi.

Kjo histori fillimisht u shfaq në Los Angeles Times.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu