Atlanta Hawks mundi Charlotte Hornets 143-138 të hënën në mbrëmje pas një përfundimi të diskutueshëm për periudhën e parë shtesë. “data-reagid =” 32 “> ATLANTA (AP) – De’Andre Hunter theu një kravatë duke fundosur tre gjuajtje të lira me 13.3 sekonda duke mbetur në kohën e dytë të punës, dhe Atlanta Hawks mundi Charlotte Hornets 143-138 të hënën në mbrëmje pas një përfundimi të diskutueshëm për periudhën e parë shtesë.

Trae Young kishte 31 pikë dhe 16 asistime për Atlanta, dhe Hunter përfundoi me 13 pikë dhe 11 kërcime. “data-reagid =” 33 “>Trae Young pati 31 pikë dhe 16 asistime për Atlanta, dhe Hunter përfundoi me 13 pikë dhe 11 kërcime.

” Doja t’i jepja tifozëve pak më shumë, “tha Young, duke shtuar se ai ndjeu se u detyrohej tifozëve më shumë në periudhat shtesë pasi bëri vetëm një nga dy gjuajtjet e lira në fund të rregullimit.

Terry Rozier udhëhoqi Hornets me një karrierë të lartë 40 pikë. “data-reagid =” 35 “>Terry Rozier drejtoi Hornets me një karrierë të lartë 40 pikë.

Cam kuqezi, i cili kishte 22 pikë, e fitoi fitoren. “data-reagid =” 36 “> Pas udhëtimit të tufës së Hunter në linjë, Rozier humbi një 3-portier. Cam kuqezi, i cili kishte 22 pikë, e ngri fitoren.

Pasimi i Young vendosi një bllokim nga Reddish për një epërsi 138-135. Rozier u përgjigj me një 3-tregues të bindur.

Treveon Graham me 0.8 sekonda të mbetura. “data-reagid =” 38 “> Dy rishikime nga zyrtarët në fund të orës së parë të punës prodhuan rezultate të ndryshme. Treveon Graham me 0.8 sekonda të mbetura.

Para se Rozier të kishte një shans për të provuar dy gjuajtje të lira me rezultatin e barabartë, Lloyd Pierce i Atlanta regjistroi një sfidë të trajnerit. Këtë herë, zyrtarët vendosën që Rozier të mos ishte i ndyrë.

” Shumë për të ardhur keq. Jam shumë i zhgënjyer me mënyrën e mbarimit të lojës, ” tha traineri i Hornets, James Borrego.

Everydo telefonatë e madhe shkonte në drejtimin e tyre. Calldo telefonatë e madhe. ”

Shtoi Rozier: ” Nuk ka rëndësi se çfarë mendoj. Unë kam për të parë ato që them pak. Natyrisht që nuk jam dakord me të. Mendova se do të gjuaj dy gjuajtje të lira. ”

Young humbi një bluzë të ndezur të fundit për Atlanta për të detyruar jashtë orarit të dytë.

John Collins pati 28 pikë dhe 11 kërcime për Skifterët. Ai bëri 12 nga 13 të shtëna nga fusha.

“Unë thjesht ndjehem se përvoja po vjen pak më tepër për mua,” tha Collins. ” Yearshtë viti im i tretë ”

Young bëri vetëm një nga dy gjuajtjet e lira me 1.8 sekonda të mbetura në rregull për të detyruar kohën e tepërt.

Devonte ‘Graham shënoi 27 pikë dhe bëri dy gjuajtje të lira që i dhanë Charlotte një epërsi 122-121 me 5.5 sekonda të mbetura në rregullore. “data-reagid =” 47 “>Devonte ‘Graham shënoi 27 pikë dhe bëri dy gjuajtje të lira që i dhanë Charlotte epërsinë 122-121 me 5.5 sekonda të mbetura në rregullore.

3-shënuesi i Rozier me 1:13 që mbeti në rregull i dha Charlotte epërsinë e parë të pjesës së dytë.

Caleb Martin shënoi një karrierë të lartë 23 pikë për Charlotte përpara se të fitonte jashtë orarit të dytë.

Atlanta kryesoi 66-63 në pjesën e pjesës së dytë, përkundër 11 pikave të periudhës së dytë të Martin.

Devonte ‘Graham çaloi gjyqin me dhimbje në këmbën e majtë me 4:52 që mbeti në çerekun e tretë. Ai u kthye herët në periudhën e fundit.

TIP-INS

Cody Zeller ishte fillestari dhe Bismack Biyombo ishte rezerva në një rotacion të njoftuar rishtas për qendrën që Borrego thotë se është plani ” për disa ndeshje. ” Willy Hernangomez ka mbetur jashtë rrotullimit tani për tani. Borrego thotë se Hernangomez duhet të jetë gati për secilën ndeshje, por së shpejti do të marrë kthesën e tij në rotacionin për disa ndeshje deri sa të gjendet një kombinim fitues. … F Dwayne Bacon u kujtua nga G-League Greensboro. “Data-reagid =” 53 “> Hornets: Cody Zeller ishte fillestari dhe Bismack Biyombo ishte rezerva në një rotacion të njoftuar rishtas për qendrën që Borrego thotë se është plani ” për disa ndeshje. ” Willy Hernangomez ka mbetur jashtë rrotullimit tani për tani. Borrego thotë se Hernangomez duhet të jetë gati për secilën ndeshje, por së shpejti do të marrë kthesën e tij në rotacionin për disa ndeshje deri sa të gjendet një kombinim fitues. … F Dwayne Bacon u kujtua nga G-League Greensboro.

Skifterët: Young kishte gjuajtjen e tij në distancë të gjatë, duke përfshirë një tre-tre tregues të tremujorit të dytë nga skaji i poshtëm i logos së gjykatës qendrore të Hawks. Ai bëri 6 nga 13 3s. … Edhe nuskë Harry Hawk u bashkua në argëtim, duke bërë një goditje gjysmë gjyqi mbrapa-pas-mbrapa gjatë një kohe të ndaluar. … G Jeff Teague (simptoma të ngjashme me gripin) ishte në dispozicion. Young humbi një ndeshje javën e kaluar me simptoma të ngjashme para se të kthehej për humbjen e së shtunës në Memfis.

NJNE FITIM PR DIVISION

Charlotte, duke dalë nga një fitore 108-99 ndaj Houston të shtunën në mbrëmje, ra në 1-7 kundër kundërshtarëve të Divizionit Juglindor. Asnjë ekip tjetër në kampionat nuk ka luajtur aq pak ndeshje kundër kundërshtarëve të divizionit. Atlanta është 6-7 në Divizionin Juglindor.

Nata e ROZIERIT

The Hornets u përpoq të përfitonte nga performanca më e mirë në karrierë e Rozier.

” Shfaqjet që ne po hartonim, ato ishin për Terry, ‘tha Borrego.

Rozier nuk mundi të festojë ndeshjen e tij të parë me 40 pikë.

” Ishte një lloj kullimi që ne nuk dolëm në majë, “tha Rozier.

E RRADHES

Hornets: Vizitoni Miami natën e së mërkurës

Skifterët: Pritës të Knicks natën e së mërkurës.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu