Procesi gjyqësor kundër Përdhunues presidenti Masai Ujiri u shpërbë kur pamë video

Edhe zëvendësi i sherifit të Alameda County, Alan Strickland – i cili pretendoi se Ujiri e sulmoi atë pasi Toronto mundi Warriors në finalet e NBA 2019 – e kuptoi këtë.

Lisa Fernandez e KTVU:

OAKLAND, Kaliforni. – Zëvendësi i sherifit të Qarkut Alameda i cili u pa duke tundur presidentin e Toronto Raptors pasi ekipi kanadez mundi Warriors në qershor 2019 të mërkurën hodhi poshtë gjyqin e tij federal kundër Masai Ujiri.

Si përgjigje, Ujiri hodhi poshtë padinë e tij kundër deputetit Alan Strickland, ka mësuar KTVU.

Përveç kësaj, Strickland që nga ajo kohë është kthyer në punë, sipas zëdhënësit të Sherifit të Qarkut Alameda Ray Kelly. Ai është caktuar në detyra administrative.

Concerningshtë shqetësuese se Strickland është përsëri në punë. Hendeku midis ndodhi ajo që ai pretendoi dhe çfarë ndodhi në të vërtetë eshte I SHPERTI Si mund t’i besohet atij në një pozicion kaq të fuqishëm, madje edhe në një rol administrativ? Teorikisht, Strickland ka treguar rritjen e duhur nga ky incident. Por unë jam skeptik se departamenti i sherifit të qarkut Almeda ka nivelet e duhura të përgjegjësisë.

Sa i përket Ujirit, është turp që ai u detyrua kalo nëpër këtë.

Rreshtim argjendi: Ne mund të rivendosim frazën “rreziku i Masai Ujiri”Për të përshkruar negociatat e mençura të tregtisë së Ujirit me ekipe të tjera.

Zëvendësi i Sherifit, presidenti i Raptors Masai Ujiri heq dorë nga proceset gjyqësore kundër njëri-tjetrit fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu