Raundi i dytë i playoff-it në NBA vazhdon të martën me vetëm një ndeshje. Jared Quay i Yahoo Sports ka këshillën që ju nevojitet për një Lojë të madhe 5 midis Bucks dhe Rrjeta.

Të gjitha shanset përmes BetMGM.

Milwaukee Bucks (-3.5) në Brooklyn Nets, Gjithsej: 218.5

Bucks marrin statusin e favoritëve në rrugë që hyjnë në Lojën 5 për shkak të disa faktorëve. Bucks kanë fituar dy ndeshjet e fundit në seri duke barazuar në 2-2. Dhe, më e rëndësishmja, Nets po hyjnë në Lojën 5 pa të dyja Kyrie Irving dhe James Harden.

Harden është ende jashtë për shkak të një dëmtimi të muskulit. Irving dëmtoi kyçin e këmbës në Lojën 4 të Dielën dhe është jashtë për Lojën 5 – dhe ndoshta më gjatë. Kjo e lë Kevin Durant si yllin e vetëm në dispozicion për Nets pasi ata përpiqen të ndalojnë Bucks të marrin epërsinë në serinë 3-2 dhe të marrin një fitore larg nga të qenit ekipi i dytë në playoff 2021 që do të kthehet nga një deficit 2-0 .

Sidoqoftë, Milwaukee është 5-10 kundër përhapjes në 15 ndeshjet e tij të fundit. Pra, ose Milwaukee po krijon një trend – pa asnjë lojë fjalësh – ose Nets po e mbajnë këtë afër nëse nuk fitojnë plotësisht. Brooklyn është 8-0 në tetë ndeshjet e fundit kundër përhapjes në shtëpi. Brooklyn dështoi për herë të fundit për të mbuluar përhapjen në shtëpi në 30 Prill kur ata humbën 128-109 ndaj Portland Trail Blazers.

Jared Quay i Yahoo Sports nuk mendon se Nets do të lëvizë në 9-0 kundër përhapjes që nga ajo ndeshje në Portland.

“Unë jam duke mbështetur Bucks në rrugë në -3.5,” tha Quay.

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu