Me NBA që shkon gjithçka në një Lojë All-Star dhe ngjarjet e tjera të tij me 7 Mars në mes të një pandemie, liga kuptohet se i ka gjetur pjesëmarrësit fitues më problematikë se zakonisht.

Një lojtar që mund të ketë ndikuar, New Orleans Pelicans yll i ri Zion Williamson, nuk do të marrë pjesë në Slam Dunk Contest, i thanë burime Yahoo Sports të martën.

Lojtarët janë të etur të kalojnë pushimin e të gjitha yjeve me miqtë dhe familjen. Këtë vit, joshja për të udhëtuar në Atlanta për konkursin është jashtëzakonisht e kufizuar nëse dikush nuk po shkon tashmë si All-Star.

Shumica e lojtarëve njoftuan ligën muaj më parë se nuk do të merrnin pjesë në ndonjë ngjarje të All-Star nëse nuk emëroheshin në ekipin All-Star.

Gumëzhitja nuk ka qenë atje për të Dielën e All-Star të këtij viti, veçanërisht duke marrë parasysh sa lojtarë të yjeve, siç janë super yjet LeBron James dhe Giannis Antetokounmpo, kanë shprehur kundërshtimin e tyre me të qenit edhe një lojë.

Sulmuesi i New Orleans Pelicans, Zion Williamson (1) e dunon topin gjatë një ndeshjeje në NBA midis New Orleans Pelicans dhe Los Angeles Lakers në Smoothie King Center në New Orleans, LA më 01 Mar, 2020.

Sulmuesi i New Orleans Pelicans, Zion Williamson mund të ofrojë ca lëvizje në Slam Dunk Contest të Dielën. (Stephen Lew / Icon Sportswire përmes Getty Images)

Anthony Edwards refuzoi ofertën e Dunk Contest

NBA ka angazhime nga Portland Trail Blazers roje Anfernee Simons, rishtari i New York Knicks, Obi Toppin dhe rishtari i Indiana Pacers, Cassius Stanley. Secili është talent i ri, atletik, por nuk ka një tërheqje tërheqëse.

Liga u përpoq të shtonte emra të profilit të lartë. Rishtari i Minnesota Timberwolves Anthony Edwards – i cili kohët e fundit kishte një nga dunket më të nofullës do të dëshmoni ndonjëherë – refuzoni kërkesën e kampionatit për të garuar në Slam Dunk Contest, thanë burimet e ligës për Yahoo Sports.

Një fushë me Williamson dhe Edwards sigurisht që do të ishte bërë për TV që duhet parë.

Ylli i Boston Celtics Jaylen Brown dhe Charlotte Hornets Miles Bridges gjithashtu ranë gjithashtu, thanë burimet.

Kandidatët e vendosur që kishin deklaruar më parë se do të anashkalonin ngjarjen janë ylli i Chicago Bulls, Zach LaVine, sulmuesi i Orlando Magic Aaron Gordon dhe Portland Trail Blazers përpara Derrick Jones Jr.

Konkursi Slam Dunk do të zhvillohet në gjysmë të kohës, ndërsa Konkursi me 3 Pika dhe Sfida e Shkathtësive do të mbahen para Lojërave All-Star.

Stephen Curry pritet të marrë pjesë në Konkursin me 3 Pika

Konkursi me 3 Pika do të përbëhet nga kryesisht lojtarë që janë All-Stars pasi mbrojtësi i Golden State Warriors pritet të marrë pjesë, thanë burimet. Të martën, ylli i Portland Trail Blazers luan Damian Lillard i tha Yahoo Sports se ai po tërhiqej nga konkursi me 3 pikë për shkak të qëllimeve të pushimit.

Sensacioni rishtar i Charlotte Hornets LaMelo Ball refuzoi një ftesë për të marrë pjesë në Skills Challenge, thanë burimet. Pa asnjë lojë të yjeve në rritje këtë vit, prania e Ballit ishte një goditje e gjatë.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu