Ballia Featured

Featured

Featured posts

Sainz vendosi për provën e parë të Ferrarit në Fiorano duke përdorur makinën 2018...

Ferrari ka njoftuar planet për një provë me shtatë shoferë në Fiorano javën e ardhshme duke përdorur makinën e saj të Formula 1 2018, përfshirë Carlos Sainz Jr, Charles Leclerc dhe Mick Schumacher.Pas mbërritjes së Sainz nga McLaren...

Butoni: Pronarët e rinj të Williams F1 “nuk kanë frikë nga ndryshimi” | ...

Jenson Button mendon se ekziston një "ndjenjë optimizmi" tek Williams pasi u bashkua me ekipin si këshilltar i lartë, duke thënë se pronarët e saj të rinj "nuk kanë frikë nga ndryshimi".Williams njoftoi të Premten se kampion bote...

Kampioni F1 2009 Button për t’u kthyer në Williams si këshilltar i vjetër |...

Jenson Button do të kthehet te Williams në 2021 si këshilltar i vjetër pasi kampioni i botës në Formula 1 2009 nënshkroi një marrëveshje shumë-vjeçare me ekipin.Button bëri debutimin e tij në F1 me Williams në 2000, dhe...

Autosport Podcast: Sainz do të marrë testin Ferrari F1, Perez në Red Bull |...

Carlos Sainz Jr është vendosur të marrë shijen e tij të parë të makinerisë Ferrari Formula 1 në një provë private përpara testimit zyrtar para sezonit 2021.Por me përgatitjet për sezonin e ri të reduktuar ndjeshëm për 2021...

Shëtitje: Sezoni 2020 F1 pjesërisht një vit i “mundësisë së humbur” | Lajmet...

Lance Stroll pranon se sezoni i tij i Formula 1 në vitin 2020 "ishte një vit i mundësive të humbura" duke pasur parasysh konkurrencën e paketës së tij Racing Point.Kanadezi mori pozicionin e tij të parë në pole...

Nga arkivi: Magjia e fundit e Button me Williams | Lajmet F1

Jenson Button po kthehet në Williams në 2021 si këshilltar i lartë, 21 vjet pasi bëri debutimin e tij në F1 me veshjen Grove në 2000. Ekipi është në një pozicion shumë të ndryshëm tani, por po ashtu...

Çfarë Button mund t’i ofrojë Williams pas kthimit të tij të papritur në F1...

Kthimi i Jenson Button në Williams është një histori e mirëpritur, por nënshkrimi i tij me kampionin botëror të vitit 2009 i dha një debutim në Formula 1 pasi një 20-vjeçar mund të jetë gjithashtu një veprim i...

Bottas: Kritika e F1 “Komentuesi i shtratit” më motivon për të kryer | ...

Shoferi i Mercedes Formula 1 Valtteri Bottas thotë se kritikët e kolltukëve që mendojnë se ai duhet të jetë duke bërë më mirë kundër Lewis Hamilton shërbejnë vetëm për ta motivuar në vend që ta ulin atë.Finlandezi po...

Drejtuesi i Red Bull F1 Perez u ndie si ‘djali më budalla në tokë’...

Sergio Perez i Red Bull tha që ai ndjehej si 'djali më budalla në tokë' vitin e kaluar kur ai u bë shoferi i parë i Formula 1 që kapi COVID-19.Duke drejtuar makinën për Racing Point në atë...

Sainz vendosi për debutimin e provës Ferrari F1 në Fiorano javën e ardhshme |...

Carlos Sainz Jr do të bëjë paraqitjen e tij të parë në pistë si shofer i Ferrari i Formula 1 kur të marrë pjesë në një provë private në Fiorano javën e ardhshme.Pasi u bashkua me Ferrari nga...

MOST COMMENTED

HOT NEWS