Ballia Handboll

Handboll

“SI GUARDIOLA”: Fjalimi motivues i Parrondos për djemtë egjiptianë

Ndani Cicërimë Ndani Ndani Email Trajner i ekipit kombëtar egjiptian Roberto Garcia Parrondo ishte Traineri Botëror i Hendbollit në Hendboll-Planet 2019 si fitues i Ligës së Kampionëve EHF me ekipin TOP maqedonas RK Vardar Shkup. Spanjolli tani po bën një punë të mirë...

Më 5 shkurt shpallen Laureatët e Vitit 2020

Më 5 shkurt shpallen Laureatët e Vitit 2020 Burimi

Lëvizje të shumta në afatin kalimtar të dimrit

Lëvizje të shumta në afatin kalimtar të dimrit Lëvizje të shumta në afatin kalimtar të dimrit Burimi
Image

Champions League (W) – Metz HB vs FTC Railcargo

Nga J. Schuetz Metz HB vs FTC Railcargo 30:29 (14:17)Para NdeshjesIshte hera e dytë që të dy ekipet do të takoheshin brenda katër ditëve të fundit. Më parë gjatë javës FTC mbajti epërsinë, duke mbrojtur gjykatën e...

Eduarda Amorim: Çmim special! Shumë momente të mira që kam jetuar në karrierën...

Ndani Cicërimë Ndani Ndani Email Eduarda Duda Amorim është Nexe Botërore Hendboll në Lojërat e Dekadës! Përfundimi i punës sonë 10 vjeçare erdhi me vendimin e Jurisë të përbërë nga 21 gazetarë, trajnerë dhe ish-lojtarë të TOP, por edhe tifozë. Ylli brazilian 34-vjeçar...

Eduarda Amorim është Lojtare Botërore e Hendbollit NEXE Botërore e Dekadës!

Ndani Cicërimë Ndani Ndani Email Handball-Planet.com është krenar që paraqet rezultatin përfundimtar të Projektit tonë 10 vjeçar i cili u përmbyll nga Juria e përbërë nga 21 trajnerë TOP, legjenda të hendbollit dhe gazetarë nga pjesë të ndryshme të Botës. Eduarda Amorim është LUANJA...

BOMB TR TRANSFERIMI! Ivan Çupiç do të ndryshojë RK Vardarin për PPD Zagreb!

Ndani Cicërimë Ndani Ndani Email Një lajm shumë interesant që vjen nga Ballkani, ku transferimi i madh do të bëhet në verën e vitit 2021. Pas 14 vitesh lojë jashtë, një nga yjet më të mëdhenj të hendbollit kroat, por edhe evropian, Ivan...
Image

“Ne duhet të jemi në gjendje ta detyrojmë çështjen!”

Nga J. Schuetz14 dhjetor, EHF EURO 2020, Grupi II - Gjermania ndjek Hollandën me një gol në arenën “Sydbank” të Kolding. Me pesë sekonda në orën e lojës, portieri gjerman Dinah Eckerle lëshon një pasim të saktë,...

Stinori pranveror fillon më 6 shkurt

Stinori pranveror fillon më 6️⃣ shkurt🤾‍♂️🤾‍♂️ Stinori pranveror fillon më 6 shkurt Burimi

Në Egjipt po zhvillohet Botërori i hendbollit

Në Egjipt po zhvillohet Botërori i hendbollit Burimi
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ