E mërkurë, 22 Shtator, 2021

Futboll

Futbolli shqiptar, liga e kampioneve, la liga, premier liga, seria A, futbolli kosovar

Kupa Botërore: FIFA dëshiron të grupojë pushimet ndërkombëtare në muajin Tetor

Fduke lejuar hapat e futbollit drejt garave më të rregullta ndërkombëtare dhe pushimeve ndërkombëtare më pak "të pakuptimta", FIFA kanë njoftuar se duan të bëjnë edhe një hap.Për të kuptuar më shumë kalendarin sportiv, organizata e futbollit është...

Messi: Ata na trajtonin ne lojtarët e Argjentinës si të dështuar

Lionel Messi më në fund fitoi një trofe ndërkombëtar me Argjentina këtë verë, duke hequr Copa America pas Albiceleste mundi Brazilin në finale, por ai ka reflektuar në mënyrën se si u shikuan vetë dhe shokët e tij...

Iker Casillas hap akademinë e portierëve në Dubai

Aktualizado 08/09/2021 - 20:29 On Të Mërkurën e parë Akademia Iker Casillas u përurua në Dubai si pjesë e një projekti i cili synon të ndihmojë zhvillimin e portierëve në të gjithë botën. Me këto akademi, qendra e të...

Bjellorusia vs Belgjika | Kualifikuesit e Kupës së Botës: Belgjika e bën punën...

Roberto Martinezështë koha në krye të Belgjika ka parë lartësi të mëdha dhe disa shfaqje të turbullta gjatë rrugës, për fat të keq për tifozët e Djajve të Kuq, kualifikueset e së mërkurës kundër Bjellorusia ra në kategorinë...

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo? Çfarë thotë matematika?

Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo është pyetja e përjetshme në futbollin modern, dhe tani një akademik në Angli i është drejtuar matematikës në përpjekje për ta zgjidhur atë. Dr Tom Crawford i Universitetit të Oksfordit krijoi një model...

Pele u shtrua në spital në Sao Paulo për gjashtë ditë

BLegjenda razil Edson Arantes do Nascimento, e njohur më shumë si Pele, ka qenë në një spital në Sao Paulo për gjashtë ditë pasi iu nënshtrua një sërë testesh rutinë.Pele zbuloi përsëri më 31 gusht se ai u...

Al-Khelaifi i etiketon Fabulistët dhe dështimet e Real Madridit, Barcelonës dhe Juventusit

P. POLOPërshtatur nga PANOS KOSTOPOULOSAktualizado 06/09/2021 - 19:31 Paris Saint-Germain presidenti Nasser Al-Khelaifi ka goditur klubet që synonin të formonin Superliga dhe vuri në dukje dështimin e tyre për të bërë projektin e tyre ... Source link

Xavi Simons dhe katër shokë të skuadrës u larguan nga skuadra e Holandës U19...

Fpesë lojtarë janë dëbuar nga Holanda U-19 skuadra pasi solli disa vajza në hotelin e tyre.Ajaksi treshe Ar'jany Martha, Naçi Unuvar dhe Rio Hillen, Feyenoords Mimeirhel Benita dhe Paris Saint-Germains Xavi Simons jane ... Source link

Ceferin synon përmirësimin e sistemit të Fair Play Financiar

Apasi shumë kanë vënë në dukje keqpërdorimin e Fair Play Financiar (FFP) në vitet e fundit, Aleksandër Ceferin theksoi se UEFA do të punojë në një sistem për të forcuar financat e futbollit evropian.E Presidenti i UEFA -s...

Benzema kthehet në Lyon: Shpresoj të shënoj dhe t’ju bëjë të tronditeni edhe një...

Karim Benzema është vendosur të kthehet në qytetin e Lyonit për ndeshjen mes Franca dhe Finlanda, të cilët do të përballen me njëri -tjetrin në Parc Olympique Lyonnais të martën.E Real Madrid sulmuesi luajti 148 ndeshje, shënoi...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ