Futboll

Futbolli shqiptar, liga e kampioneve, la liga, premier liga, seria A, futbolli kosovar

Real Madrid – La Liga: Lyon zbulon Benzema çudi për të uruar atë ditëlindjen

Real Madrid - La Liga Francezi mbush 33 vjeçLyon zbuloi grevën e mrekullueshme të Benzemës për ta uruar atë ditëlindjen Bmë parë do të bëhet një Real Madrid legjenda, Karim Benzema mësoi tregtinë e tij në Lion, duke...
90min

Ratings e lojtarëve si Die Roten vijnë përsëri prapa

Bayern Munchen mbajti zakonin të vinte nga prapa ndërsa mundi Bayer Leverkusen 2-1 në BayArena të Shtunën falë dy golave ​​nga Robert Lewandowski.Vizitorët shkuan prapa në një breshëri në lartësinë e hip nga Patrik Schick që do të...

Nguette dhe Boulaya drejtojnë Metz në fitoren ndaj Lens

Yjet afrikanë luajtën role thelbësore për të ndihmuar ekipin e Frederic Antonetti të sigurojë fitore të njëpasnjëshme në kampionatin francez Senegal's Opa Nguette dhe AlgjeriaFarid Boulaya gjeti pjesën e prapme të rrjetës ndërsa Metz vulosi...
Dybala celebrates.

Dybala dhe marrëveshja e shkëmbimit që mund të trondisë tregun e transferimeve

Seria A Argjentinasi informoi për Premier LeagueDybala feston. MARCO BERTORELLOAFPJanuari është afër cepit dhe hapja e afatit kalimtar mund të shohë marrëveshje të mëdha që përfundojnë, veçanërisht të përfshira Paulo Dybala i Juventusit. Argjentinasi ka kohë që është lidhur...
Calvert.Lewin_.Mina_.Everton.TEAMtalk

Arsenali në rënie të lirë, ndërsa Everton jep goditjen e fundit të çekanit Arteta

Arsenali i bëri shtatë ndeshje në kampionat radhazi pa një fitore pasi ra në humbjen 2-1 nga Everton. Me Pierre-Emerick Aubameyang të munguar në një dëmtim viçi, Eddie Nketiah u thirr për të drejtuar vijën e frontit të Topçinjve. Sidoqoftë,...
Gaya's fascinating explanation about the penalty awarded to Griezmann

Barcelona 2-2 Valencia: Shpjegimi magjepsës i Gaya për penalltinë e akorduar Griezmann

Barcelona 2-2 Valencia Majtas-mbrojtësi i majtë i hutuar nga vendimiEFEJose Luis Gaya ka pranuar se ka mbetur i hutuar nga shpjegimi i arbitrit se pse Barcelona iu dha një penallti gjatë ndeshjes së tyre me Valencia.Kah fundi i...
90min

Pse klubet e mëdha duan mesfushorin luftarak të Brighton?

"Ky sezon është budalla. Njerëz të drejtë, afati i transferimit të janarit është pranë nesh, dhe gjatë javëve në vijim do të trajtohemi me pëshpërima dhe thashetheme të panumërta nga bota e futbollit - shumica e të...

Oshoala shënon dhe shënon asistime në fitoren e Barcelonës

Reprezentuesi nigerian shënoi golin e saj të shtatë të sezonit për të ndihmuar katalanasit të zgjasin ndeshjen e tyre të pamposhtur kundër Sevilla Asisat Oshoala shënoi dhe dha dy asistime Barcelona i thërrmuar Sevilla 6-0...
Neymar out until January

Neymar jashtë deri në janar | MARCA në anglisht

FRANCK FIFEAFPPSG konfirmoi të Shtunën se Neymar, jashtë me një ndrydhje të kyçit të majtë, nuk do të luajë më në 2020 dhe do të kthehet në Janar. Në një deklaratë zyrtare, klubi parizian njoftoi se sulmuesi brazilian...
Sterling-Man-City

De Bruyne, Sterling vulos magjike fitoren e Man Cityt në Southampton

Një pjesë klinike e lojës sulmuese midis Kevin De Bruyne dhe Raheem Sterling dëshmoi ndryshimin pasi Man City siguroi një tri pikë të luftuara fort kundër Southampton. Southampton - plot besim ndërsa fluturonte lart - shkuan me gishtërinjtë me...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ