Futboll

Futbolli shqiptar, liga e kampioneve, la liga, premier liga, seria A, futbolli kosovar

Keylor Navas: Pochettino's saviour at PSG

Keylor Navas: Shpëtimtari i Pochettino në PSG

Paris Saint-Germain kanë rifituar udhëheqjen e Lidhja 1 pas rrahjes Zemërimet të shtunën dhe edhe një herë ishte Keylor Navas i cili ishte vendimtar për të Mauricio Pochettinoanën. Portieri i Kosta Rikës bëri përshtypje në fitoren 1-0...

Sulmuesi i Zambisë, Nachula, heroina si Zaragoza pip Collerense

Ylli i Copper Queens ishte një spikatur pasi përpjekja e saj e çoi anën e saj drejt fitoreve në ndeshjen e fundit spanjolle Reto Iberdrola Racheal Nachula shënoi fituesin për Zaragoza ndërsa siguruan një fitore...

Ndombele trullosës ndihmon Tottenham të mposhtë Sheff Utd në fitoren vitale jashtë fushe

Tanguy Ndombele shënoi një gol të mrekullueshëm ndërsa Tottenham pretendoi fitoren e tyre të parë në Premier League që nga nëntori duke mposhtur Sheffield United 3-1 për tu ngjitur në katërshen e parë. Ka qenë një gjysmë e parë...
Ozil and Khedira: From Real Madrid to the abyss

Real Madrid – La Liga: Ozil dhe Khedira: Nga Real Madrid në humnerë

Real Madrid - La Liga Të dy karrierat e tyre varen në një fijeMesut Ozil dhe Sami Khedira ishin dy lojtarët kryesorë për të Real Madrid jo shumë kohë më parë, por pas aventurave të dështuara pas kohës...
90min

Sa do të fitojë Mesut Ozil në Fenerbahce

Shifrat prapa shifrave të Mesut Ozil transferimi nga Arsenali te Fenerbahce janë zbuluar, me superyllin gjerman të vendosur për të fituar 4 milion € në vit si pagë bazë, së bashku me një mori shtesash fitimprurëse.32-vjeçari është vendosur...
Calhanoglu (left) and Theo Hernandez (right)

Theo Hernandez dhe Calhanoglu provojnë pozitivisht për COVID-19

Seria A Dyshja e Milanit asimptomatike dhe izolueseCalhanoglu (majtas) dhe Theo Hernandez (djathtas) TLojtarët e AC Milan testuan pozitivisht për COVID-19 gjatë testimit rutinë të Shtunën dhe të dy do të izolohen tani. Një deklaratë e klubit konfirmoi...

Leopards v Raporti i Ndeshjes së KCB, 17/01/2021, FKF Premier League

Leopardët e AFC 2-1 KCB: Mbërthimi i Rupia i jep fund vrapimit të patëmetë të Bankers Sulmuesi shënoi në të dyja pjesët për t'i dhënë Ingwe një fitore pasi humbi në dy ndeshjet e...
Rodrigo De Paul

Zëvendësimi i mundshëm i Wijnaldum në Liverpool ‘i gatshëm për të luajtur me këdo’

Shënjestra e Liverpool dhe Real Madrid Rodrigo De Paul këmbëngul se qielli është kufiri për karrierën e tij mes thashethemeve për një lëvizje dimërore për mesfushorin e Udineses. E ardhmja e 26-vjeçarit ka zënë shumë kolona gjatë disa javëve...
Leo Messi is a doubt

FC Barcelona – La Liga: Ka dy finale të Supercopa-s: Një me Messin dhe...

FC Barcelona - La Liga Opinion i Helena CondisLeo Messi është një dyshim EFETai Supercopa de Espana finale të dielën në mes Barcelona dhe Klubi Atletik në Estadio de La Cartuja në Sevilje mund të vendoset nga Leo Messi....
90min

Virgil van DIjk fillon përsëri një futboll ndërsa mbrojtësi i Liverpoolit rrit shërimin

Në rregull, të gjithë qetësohuni. Virgil van Dijk është përsëri në fushën e stërvitjes ... me një futboll. Mbrojtësi i madh nuk është parë që kur ai mori disa mbërthecka të Jordan Pickford në gju, dhe një kryq...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ