E mërkurë, 22 Shtator, 2021
Ballia Tennis

Tennis

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Ivanisevic mbi Gjokovic: ‘Sa më shumë presion që ka, aq më mirë ai luan’

Novak Gjokovic tani është vetëm katër fitore nga përfundimi i Grand Slam -it të parë nga një mashkull që nga Rod Laver në 1969. Presioni po rritet nga ndeshja, por sipas njërit prej trajnerëve të tij, ish Nr....

Gjokoviç nuk dëshiron të flasë për kalendarin kalendarik, ai dëshiron ta fitojë atë

Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Mërkurë 8 Shtator 2021Novak Gjokoviç ka të bëjë me të shtënat për Slam Calendar. Nr. 1 i Botës vazhdoi atë kërkim të mërkurën mbrëma në Nju Jork duke e marrë...

Gjokoviç takohet përsëri me Berretinin; Zverev luan Harris për US Open SFs Spot

A do ta bëjë Matteo Berrettini fatin e tretë kundër Novak Djokovic këtë vit? Pasi humbi nga numri 1 i botës në çerekfinalen e Roland Garros dhe finalen e Wimbledon, italiani i njohur merr një shans tjetër...
Express Tenisi

Bianca Andreescu Shpreson të luajë Indian Wells, pavarësisht nga dëmtimet e pësuara në US...

Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E martë 7 shtator 2021Bianca Andreescu mbaroi avulli kundër Maria Sakkari dhe përfundoi përleshjen e saj prej tre orësh dhe 30 minutash me grekun jashtë llojit, e penguar për shkak të një...

Pse Medvedev nuk shqetësohet për Gjokoviçin

Daniil Medvedev mund të jetë në një kurs përplasjeje me numrin 1 të botës Novak Gjokovic në finalen e US Open. Por pasi kaloi në gjysmëfinale të martën me një fitore prej katër setesh kundër Botic van...
Toni Nadal: Alcaraz është pasardhësi i Big 3

Alcaraz është pasardhësi i Big 3

Toni Nadal ka parë të ardhmen e tenisit.Emri i tij eshte Carlos Alcaraz."Carlos Alcaraz është ndoshta lojtari më i pozicionuar për të pasuar anëtarët e Treshes së Madhe në skenën botërore," shkroi Toni Nadal në librin e tij....

Shikim paraprak: Felix & Alcaraz Meet; Medvedev, Van De Zandschulp Sytë e Hapur...

Dy nga yjet më emocionues të #NextGenATP-Carlos Alcaraz dhe Felix Auger-Aliassime-fillojnë atë që mund të jetë një rivalitet interesant ATP Head2Head i së ardhmes të martën në US Open, i fundit në Stadiumin Arthur Ashe. Do të...
Auger-Aliassime: Alcaraz është e ardhmja e lojës

Alcaraz është e ardhmja e lojës

Felix Auger-Aliassime ka parë të ardhmen e tenisit - dhe do ta shihni atë nesër.21-vjeçari kanadez thërret 18-vjeçarin Carlos Alcaraz, kundërshtari i tij në çerekfinalet e US Open, një lojtar që do të sfidojë për ... ...

Chick-fil-A, Taco Bell & Një Festim i paharrueshëm: Përparimi i Otte’s US Open

Kur një tenist vjell, normalisht kjo nuk është një shenjë e mirë. Ta bësh atë dy herë në më shumë ndeshje është edhe më keq. Megjithatë, pasi u sëmur gjatë dy ndeshjeve të tij të para...
Medvedev: Ne jemi këtu për të ndaluar Novakun

Armët e nënvlerësuara të Medvedev

Numri 2 i Botës Daniil Medvedev ka dhënë një performancë të shkallës së parë Flushing Meadows deri në javën e parë.Finalisti i US Open 2019 u hodh poshtë Dan Evans 6-3, 6-4, 6-3 duke u futur në çerekfinalet...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ