Pasi vrapoi pas dyerve të mbyllura vitin e kaluar në nëntor, Çmimi i Madh i Bahreinit është vendosur të mirëpresë tifozët përsëri në tribunat për raundin 2021 në 26-28 Mars.

Circuit International Bahrain njoftoi të enjten se do të shesë bileta për garën, por vetëm për tifozët të cilët ose ishin vaksinuar plotësisht kundër COVID-19, ose mund të provonin se ishin rikuperuar nga virusi.

Kualifikimi për të marrë pjesë do të gjurmohet përmes aplikacionit të kombit BeAware. Individët e vaksinuar plotësisht duhet të kenë lejuar të paktën dy javë për të kaluar që nga marrja e dozës së tyre të dytë, ndërsa rastet e rikuperuara COVID-19 duhet të kenë lejuar që të kalojnë dy javë nga data e infektimit.

Tifozët do të kërkohet të mbajnë maska ​​në çdo kohë dhe do t’i nënshtrohen një kontrolli shëndetësor gjatë hyrjes, ndërsa të gjitha përvojat e argëtimit dhe tifozëve do të mbahen jashtë. Distancimi social gjithashtu do të jetë në vend.

Kufizimet do të thotë që nuk do të ketë mikpritje të Klubit F1 Paddock ose salla të korporatave që funksionojnë gjatë fundjavës.

Tifozët e Bahrain GP 2020

Tifozët e Bahrain GP 2020

Foto nga: Imazhe Motorsport

“Ne jemi të kënaqur që jemi në gjendje të fillojmë shitjet tona të biletave sot, edhe një herë duke u dhënë tifozëve mundësinë të shohin spektaklin e F1”, tha CEO i Qarkut Ndërkombëtar të Bahrejnit Shaikh Salman bin Isa Al Khalifa.

“Në nëntor dhe dhjetor të vitit të kaluar, ne patëm nderin të presim heronjtë tanë të kujdesit shëndetësor si spektatorë dhe jemi të kënaqur që kësaj here të jemi të hapur për një grup më të gjerë tifozësh, me bileta në dispozicion për të blerë për këtë garë të parë prestigjioze të sezonit.

“Unë jam mirënjohës për të gjithë mbështetjen që marrim nga e gjithë Qeveria në Bahrein dhe koordinimin që e bën Bahreinin një F1 të suksesshëm çdo vit.

“Unë veçanërisht falënderoj Taskforcën Kombëtare për Luftimin e Koronavirusit dhe Ministrinë e Shëndetësisë në Bahrein për planifikimin dhe udhëzimin e tyre, gjë që do të na lejojë të ofrojmë një përvojë të sigurt për tifozët.

“Ne do t’i nxisnim tifozët e kualifikuar që të rezervojnë biletat e tyre tani për vendet më të mira të mundshme për të dëshmuar edicionin e parë të F1 2021.”

Shefi i promovuesit të çmimeve të mëdha të F1, Chloe Targett-Adams kohët e fundit shprehu shpresën e saj se “shumica” e garave në 2021 do të mirëpresë tifozët, veçanërisht drejt fundit të sezonit.

Bahreini së fundmi u ofroi të gjithë personelit që punon në testime dhe çmimeve të mëdha mundësinë për të marrë dy vaksina COVID-19 nëse do të ishin në vend gjatë periudhës tre javore. Sidoqoftë, kuptohet që F1 dhe ekipet e tij pjesëmarrëse nuk do ta marrin Bahrainin në ofertë.

Testimi do të zhvillohet në skenë në Bahrain International Circuit nga 12-14 Mars, dy javë para çmimit të madh.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu