Formula 1 ka qenë duke luajtur me idenë e drejtimit të garave me sprint të kundërt, për ca kohë, por shefi i ardhshëm Stefano Domenicali tani ka konfirmuar se planet kanë “mbaruar”.

Gjatë një interviste të gjerë tryeze të rrumbullakët në fillim të kësaj jave, CEO dhe kryetari i F1 i emëruar së fundmi Domenicali e bëri të qartë pozicionin e tij në marifete të tilla si rrjetat e kthyera, përkundrazi duke favorizuar një qasje më puriste ndaj garave.

Ardhja e Domenicali shënon një ndryshim të madh për serinë, me kthimin e një ‘njeriu F1’ në krye pasi mori përsipër frenat nga Chase Carey. Emërimi i tij në fund të vitit të kaluar u prit me miratim dhe lavdërime të përhapura, duke treguar se sa i respektuar ish-shefi i ekipit të Ferrarit është në të gjithë varkën.

PLUS: Si shefi i ri i F1 po formëson të ardhmen e kampionatit

Në edicionin e fundit të podcastit të Autosport, nikoqirit Alex Kalinauckas i bashkohet reporteri i Autosport F1, Luke Smith dhe Redaktori i Motorsport.com F1, Jonathan Noble, për të diskutuar se çfarë mund të nënkuptojë ardhja e Domenicali për serinë që ecën përpara.

Ekipi gjithashtu përmbledh lajmet e fundit nga java e fundit në F1, duke përfshirë edhe një të konfirmuar data e fillimit për skuadrën në fuqi të kampionit të botës Mercedes – e cila është ende për të shpallur një kontratë të re për shoferin e yjeve Lewis Hamilton – si dhe diskutimin Kalimi i Romain Grosjean në IndyCar për vitin 2021.

Mund ta dëgjoni episodin duke përdorur luajtësin më poshtë, si dhe duke dëgjuar dhe shkarkuar përmes platformave të tjera audio si Google Podcasts, Apple Podcasts dhe Spotify.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu