Carlos Sainz Jr është vendosur të marrë shijen e tij të parë të makinerisë Ferrari Formula 1 në një provë private përpara testimit zyrtar para sezonit 2021.

Por me përgatitjet për sezonin e ri të reduktuar ndjeshëm për 2021 për të kursyer kostot me modelet e kryera kryesisht nga viti i kaluar, ai dhe shoferët e tjerë të F1 që bëjnë ndryshime në ekip gjatë dimrit do të kenë shumë më pak kohë se zakonisht për t’u përgatitur me ekipet e tyre të reja .

Në këtë episod të podcastit të Autosport, nikoqiri Alex Kalinauckas pyet reporterin e Autosport F1, Luke Smith dhe redaktorin e Motorsport.com, F1, Jonathan Noble, çfarë ndikimi mund të ketë kjo në sezonin e parë të Sainz, kundër Charles Leclerc në Ferrari.

Ekipi gjithashtu rishikon lajmet zyrtare se Davide Brivio është bashkuar me Alpine si drejtor garash dhe shqyrton nëse pretendimet e Max Verstappen për Red Bull që vazhdojnë të mbizotërojnë F1 kishin lëvizjen për të përdorur motorë hibridë të mos ndodhin të grumbulluar.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu