Një film imagjinar i krimit i vendosur në botën e Formula 1 që përfshin legjendën e Hollywood Robert De Niro dhe aktorin e Star Wars John Boyega do të shfaqet në Netflix.

Të quhet Formula, filmi flet për një shofer amerikan F1 i cili përfshihet në mafie dhe detyrohet të shërbejë si shofer largimi për të shpëtuar familjen e tij.

Ajo do të shkruhet, drejtohet dhe prodhohet nga Gerard McMurray, puna e mëparshme e të cilit përfshin Djegia e rërave, një prodhim i Netflix që u nominua për çmimin e Jurisë së Madhe në Festivalin Sundance 2017, dhe 2018 Pastrimi i parë.

Kompania e tij e krijuar së fundmi Buppie Productions thotë se ajo “zhvillon dhe prodhon histori argëtuese që shfaqin karaktere të zeza për një audiencë të filmit dhe televizionit të zakonshëm”.

Ai shton: “Kompania jonë vazhdimisht po rishpikon vetveten ndërsa harton një rrugë për të ndikuar në kulturën popullore.

“Ne jemi heronjtë dhe horrat, djemtë e mirë, djemtë e këqij, femrat dhe vajzat në vendin fqinj”.

Prodhuesit e tjerë përfshijnë De Niro dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë Berry Welsh – i cili ishte prapa filmit të mirënjohur të Martin Scorsese Netflix Irlandezi – dhe Jane Rosenthal, lista e gjatë e kredive e të cilave përfshin Rapsodi Bohemiane, Rreth një djali, Lundroni qenin dhe komedinë De Niro Njihuni me Prindërit dhe vazhdimet e tij.

Formula është pjesë e një marrëveshje më të gjerë që Welsh dhe Rosenthal kanë me Netflix.

Pak detaje janë publikuar deri më tani, por McMurray dha një përshkrim të komplotit në një postim në Instagram të hënën.

“Ndihet e mahnitshme të shoh këtë ide në mendjen time që më në fund erdhi në jetë që unë jam duke shkruar, drejtuar dhe prodhuar,” shkroi ai.

“Kompania ime e re e produksionit Buppie Productions po bashkohet me Tribeca Films dhe Netflix për t’ju sjellë një film origjinal dope që do të quhet së shpejti Formula ku interpretojnë dy aktorët e mi të preferuar, John Boyega dhe Robert De Niro.

“Shtë historia e një të riu nga Detroit i cili bëhet një yll ndërkombëtar garimi në botën e Formula 1 nën tutelën e mentorit të tij me lidhje të vjetra mafie.”

Boyega qëlloi për famë në Star Wars: The Force Awakens në 2015, duke përsëritur rolin e tij si Finn në Jedi i Fundit dhe Ngritja e Skywalker.

Filmi është vendosur të jetë prodhimi i parë i Hollivudit i bazuar rreth garave Grand Prix që nga ajo kohë Bobby Deerfield, e cila luajti me rolin e Al Pacino dhe përfshinte pamjet e xhiruara gjatë sezonit 1976.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu