Pretendimi i George Russell për të qenë trashëgimtari i kampionit të Formula 1 Lewis Hamilton është tema e nxehtë në podcastin më të fundit Flat Chat nga revista GP Racing.

Pas performancës së tij të jashtëzakonshme si stand-in e Hamiltonit në Grand Prix të Sakhir, redaktori i GP Racing Ben Anderson dhe kolumnari Mark Gallagher bashkohen me pritësin Stuart Codling për të debatuar pretendimin e Russell për vendin kryesues të Mercedes kur Hamilton e largon përfundimisht.

Russell, ylli kryesor i GP Racing i këtij muaji, duket se është përshtatja perfekte në Mercedes – brenda ekipit, nëse jo kabinës së makinës. Possibleshtë e mundur që ai madje mund të zëvendësojë Valtteri Bottas nga 2022. Si mund të ndryshojë kjo një dinamikë e ekipit e cila ka qenë e qëndrueshme dhe pa inat që nga largimi i Nico Rosberg në fund të 2016?

Kjo çështje aktuale e GP Racing gjithashtu ofron një mësim historik se si të mos bëhet Formula 1, duke gërmuar në arsyet e vërteta të dështimit të projektit F1 të Toyota – një histori e hubris korporatave, mbeturinave masive financiare dhe tankeve model që qëlluan me municion të vërtetë. ..

Dhe ndërsa F1 konfirmon një kalendar epik të 23 garave për 2021, të ftuarit peshojnë garën e re të diskutueshme të planifikuar për Arabinë Saudite, një zgjedhje e destinacionit që ka gjeneruar vitriol në mediat kryesore si dhe nga tifozët e F1. A është e drejtë të shkosh atje, apo F1 duhet të vizitojë vetëm territore vlerat dhe pikëpamjet e të cilave përputhen saktësisht me ato të botës perëndimore?

Speciale Autosport 70, duke festuar më të mirën e motorsportit, nuk është më në dispozicion për të blerë në internet, por është në dispozicion për pajtimtarët e revistave të reja. Për t’u pajtuar, ju lutemi shkoni te: autosportmedia.com

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu