Formula 1 duhej të kryente një arritje marramendëse të inxhinierisë financiare për të mbijetuar 2020, dhe podcasti Flat Chat i këtij muaji nga revista GP Racing llogarit koston e vërtetë të COVID.

Disa nga ekipet më historike të F1 – duke përfshirë Williams dhe McLaren – u futën nën tendosje, por tani duken të vendosur jo vetëm për të mbijetuar, por për të lulëzuar me investime të reja dhe qëllime të reja.

Redaktori i GP Racing Ben Anderson dhe kolumnari Mark Gallagher bashkohen me drejtuesin Stuart Codling për të debatuar mbi temat e nxehta që dalin nga peisazhi i ri-rregulluar. Cili është roli aktual i Jenson Button në Williams? Me çfarë është lidhja e McLaren Jerry Maguire? Dhe pse ekipi Alpin i sapo ribranduar ka dëbuar udhëheqësin prej kohësh Cyril Abiteboul?

GP Racing i këtij muaji gjithashtu hulumton në atë që i bën katër shoferët kryesorë në rrjet shumë më të mirë – dhe çfarë i veçon ata nga ai që tashmë është një grup elitar. Pse e ka bërë prerjen Fernando Alonso kur nuk e kanë bërë yje të rinj si Daniel Ricciardo?

Dhe në javën që Netflix njoftoi se John Boyega do të luajë në një film të ri që përshkruan një çudi të ri të Formula 1 të detyruar në një jetë krimi, ne shikojmë disa nga shembujt e botës reale të mashtrimeve të garave motorike. Nga para në valixhe te Grabitja e Madhe e Trenit, gara është e pasur me histori të cilat do të tingëllojnë krejtësisht të pamundura në filma …

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu