Një kombinim i një strategjie agresive Mercedes, zgjedhje të gomave para garës dhe disa pikave të diskutueshme të kufizimit të pistës rezultoi në Hamilton që mundi Verstappen me më pak se një sekondë në fund të një gare epike në Circuit International Bahrain.

Kishte shumë pikë bisedimesh, përfshirë luftën për fitore midis Mercedes dhe Red Bull, pasi sezoni F21 2021 më në fund u zhvillua me një përzierje të fytyrave të reja dhe të kthyera, plus ekipet e markës për të siguruar një pamje të re të rrjetit këtë vit.

PLUS: Thirrjet që vendosën betejën e Hamilton dhe Verstappen në Bahrein

Në edicionin e fundit të The Autosport Podcast, nikoqirja Ariana Bravo është bashkuar me Redaktorin Teknik Jake Boxall-Legge, Rrjeti Motorsport Drejtori i Strategjisë Dixhitale Jess McFadyen dhe Redaktori i Motorsport.com F1 Jonathan Noble për të diskutuar të gjitha veprimet nga Bahreini.

Ju mund të dëgjoni podkastin duke përdorur luajtësin më poshtë, ose duke shkarkuar përmes të gjitha platformave të mira audio duke përfshirë Google Podcasts, Apple Podcasts dhe Spotify.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu