Pas suksesit të dy sezoneve të para të serialit, kompania e prodhimit Box to Box Films kaloi fushatën e vitit 2020 të ngulitur në një paddock përsëri duke filmuar një seri të tretë.

Kjo vazhdoi pavarësisht nga kufizimet e zbatuara nga pandemia COVID-19, duke rezultuar në anëtarët e ekuipazhit të prodhimit duke u bërë pjesë e flluskave të ekipeve në gara për të mbledhur përmbajtje.

F1 njoftoi muajin e kaluar se sezoni i tretë i Drive to Survive do të dilte në 19 Mars, nëntë ditë para fillimit të kampionatit 2021.

Një reklamë reklamuese u botua në atë kohë, por rimorkio e plotë zyrtare tani është lëshuar përpara sezonit të ri.

Rimorkio zyrtare tregon veprimet në prapaskenë në një numër garash, me të 10 ekipet e vendosura të jenë edhe një herë pjesë e serisë.

“Në sezonin më dramatik deri më sot, tifozët do të tërhiqen edhe një herë prapa skenave, për të parë të dorës së parë se si shoferët dhe ekipet e luftojnë atë për fitore në një vit si askush tjetër pasi seria dhjetë pjesësh do të lëshohet në Mars 19 2021, ”thuhet në deklaratën nga F1.

“Tifozëve do t’u jepet një akses i pashembullt në prapaskenë në sezonin 2020 i cili pa këtë sport të ndaluar në mënyrë dramatike në Australi për shkak të pandemisë COVID-19 dhe të bënte një rifillim emocionues në Austri më vonë atë vit.

“Betejat intensive, rivalitetet e ashpra, podiumet e papritura dhe titulli i shtatë i botës i pabesueshëm i Lewis Hamilton do të sigurojnë që seria të jetë një nga veprimet më të mbushura deri më tani.”

Aksidenti i zjarrit i Romain Grosjean në Çmimin e Madh të Bahreinit do të shfaqet në mënyrë të dukshme në seri, me rimorkion që tregon francezin që merr pjesë në një intervistë së bashku me gruan e tij, Marion.

Rimorkio gjithashtu tregon shokët e ekipit të McLaren Carlos Sainz Jr dhe Lando Norris që ngrihen në hijinks, Ferrari paralajmëron shoferët e saj se ata nuk mund të “jenë shumë qesharakë” duke pasur parasysh performancën, dhe reagimin e zemëruar të Lewis Hamilton ndaj ndëshkimit të tij Grand Prix ruse.

Drejtori i ekipit të Haas Gunther Steiner, i cili është bërë një figurë kulti përmes dy serive të para, përmbledh rimorkion, duke thënë me shaka shefit të tij të PR të “f ** k off” kur i ofrohet një ombrellë pasi kjo do të “dëmtojë egon time”.

Të 10 episodet e serisë së tretë të Drive to Survive do të dalin në treg në 19 Mars në Netflix.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu