Britaniku përfundoi seancën e dytë më përfaqësuese të praktikës së lirë në Sakhir në vendin e dytë, vetëm 0,095 sekonda pas vendosjes së ritmit Max Verstappen, ndërsa në seancën më të nxehtë të mëngjesit Norris kishte qenë i treti më i shpejtë.

Por, pavarësisht formës inkurajuese që ka ardhur në prapavijë të një fundjave premtuese premtuese para-sezonale, Norris hodhi poshtë fjalën se McLaren dukej se ishte në përzierje me Red Bull dhe Mercedes.

Në vend të kësaj, ai llogariti që MCL35M i ri nuk po i jepte besimin e duhur dhe ai mendon se forma e ekipit ishte kënaqur nga rivalët që nuk treguan dorën e tyre të vërtetë akoma.

“Unë jam paksa i befasuar nga sot dhe mendoj se është më shumë se sa kemi treguar më shumë ritëm sesa të tjerët,” tha Norris. “Asshtë kaq e thjeshtë. Do të shohim katër veturat e dukshme nesër përpara, po mendoj. Por ju kurrë nuk e dini. Mund të habitemi. Makina nuk u ndje aq mirë sot ”.

Norris shpjegoi se McLaren nuk ndihej mjaft mirë kur u fut në kthesë dhe i mungonte qëndrueshmëria – veçanërisht në ngarkesat e ndryshme të karburantit dhe në kushte të ndryshme të motit.

“Nuk kam besimin që dua, veçanërisht në kthesat me shpejtësi të mesme dhe të lartë. Kështu qoshet si Kthesa 6, Kthesa 7. Unë bëra një gabim në prehrin tim të parë dhe më duhej të abortoja sepse u ktheva dhe thjesht humba plotësisht pjesën e pasme.

“Besimi im në veturë nuk është aty ku unë dua të jetë. Nuk është vendi ku e kemi pasur vitin e kaluar, por ka edhe përmirësime në vende të tjera krahasuar me vitin e kaluar. Pra, nuk është domosdoshmërisht që gjithçka duhet të jetë më mirë. Thjesht ka fusha për të punuar ”.

Daniel Ricciardo, McLaren MCL35M

Daniel Ricciardo, McLaren MCL35M

Foto nga: Zak Mauger / Imazhe Motorsport

Komentet e Norris rreth mungesës së besimit në makinë u përsëritën nga shoku i ri i ekipit Daniel Ricciardo, i cili përfundoi i gjashti në seancën e dytë.

PLUS: Si McLaren po kthehet në të ardhmen me Mercedes

Sidoqoftë, ai thotë se fakti që të dy drejtuesit nuk janë plotësisht të lumtur, por prapë kohërat e mira mund të jenë vërtet një shenjë pozitive për mënyrën se si mund të shkojnë gjërat nëse mund të bëhen përmirësime.

“Unë mendoj se gjëja inkurajuese është që ne jemi të dytë dhe të gjashtë, dhe unë mendoj se ende të dy relativisht të pakënaqur,” tha australiani.

“Për të mos qenë shumë pesimist, por nuk mendoj se akoma po themi se jemi 100% në makinë dhe jemi rehat dhe po bën gjithçka që duam.

“Kështu që, po, mendoj se kemi ende ca punë për të bërë. Por, duke e ditur atë dhe ne jemi akoma në fundin e duhur, mendoj se kjo është inkurajuese. “Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu