Alfa Romeo do të bëhet skuadra e tretë që do të zbulojë makinën e saj të re përpara sezonit të Formula 1 2021, duke mbajtur një ngjarje lançimi sot në Varshavë.

Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi dhe shoferi rezervë Robert Kubica do të heqin kopertinat nga makina e re Alfa Romeo C41 F1, e cila është vendosur të shfaqë disa ndryshime të gjalla përpara sezonit të ri.

Zbulimi i makinës së re të ekipit me qendër në Zvicër është vendosur të fillojë në 11:00 GMT të hënën. Mund të shikoni transmetimin e plotë të nisjes përmes luajtësit.

Alfa Romeo hyn në sezonin 2021 i etur për t’u kthyer nga një fushatë zhgënjyese vitin e kaluar që kryesisht e pa atë me Haas dhe Williams në luftën e ‘Klasës C’.

Megjithëse ekipi ishte në gjendje të përputhte përfundimin e saj në vendin e tetë në kampionatin e konstruktorëve nga 2019, pikët e saj u regjistruan pasi Raikkonen dhe Giovinazzi grumbulluan vetëm tetë pikë, duke regjistruar një garë jo më të lartë se e nënta.

Alfa Romeo u pengua nga performanca e dobët e njësive të energjisë së Ferrarit gjatë vitit të kaluar, por zgjodhi vazhdimësinë në formacionin e saj të drejtuesve duke mbajtur Raikkonen dhe Giovinazzi.

PLUS: Sekreti i jetëgjatësisë F1 të Raikkonen me fjalët e tij

Kubica gjithashtu do të kthehet në ekip për një vit të dytë pasi Alfa Romeo ruan sponsorizimin e titullit nga firma polake PKN Orlen, duke bërë që zbulimi i këtij sezoni të zhvillohet në Varshavë.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu