Ju mund të shihni se McLaren bëhet skuadra e parë që zbulon makinën e saj të Formula 1 2021 drejtpërdrejt në Autosport.

Veshja e bazuar në Woking do të zbulojë MCL35M e saj të re gjatë një ngjarje në fabrikën e saj Woking në 7 pasdite të hënën në mbrëmje.

Edhe pse skuadrave u lejohen vetëm ndryshime të kufizuara në makinat e tyre 2021, McLaren është përballur me një dimër sfidues pasi është veshja e vetme që po ndryshon motorët.

Ajo i ka dhënë fund partneritetit të saj me Renault dhe është bërë një klient i Mercedes.

McLaren do të ketë gjithashtu një formacion të ri të shoferëve këtë vit. Ndërsa Lando Norris po qëndron për sezonin e tij të tretë në F1, ekipi po mirëpret Daniel Ricciardo në bord si zëvendësim për Carlos Sainz Jr.

Ekipi shpreson që makina e saj e azhurnuar, aleate e ndërrimit të partnerit të motorit, do t’i japë asaj një shans të mirë për të luftuar edhe një herë për vendin e tretë në kampionatin e konstruktorëve.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu