Ju mund të shikoni zbulimin e veturës që mbart shpresat e Mercedes për një tetë herë radhazi titulli i Formula 1 drejtpërdrejt në Autosport.com.

Prodhuesi gjerman do të zbulojë W12-në e tij të re gjatë një prezantimi të veçantë në internet nga ora 11 e mëngjesit në kohën e Mbretërisë së Bashkuar, përpara se shoferët Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas të flasin për ambiciet e tyre për këtë vit.

Mercedes W12 i ri është një evolucion i W11 fitues i titullit të vitit të kaluar, por është përshtatur rreth rregulloreve të reja aero që janë sjellë në përpjekje për të zvogëluar forcën e dobët.

Fushata e këtij viti do të jetë gjithashtu e para e Mercedes-it nën një strukturë të re pronësie, me aksionet e ekipit tani të ndara në mënyrë të barabartë midis Daimler, drejtorit të ekipit Toto Wolff dhe kompanisë së kimikateve INEOS.

Pritet që ndërsa skema e përgjithshme e ngjyrave do të çojë përpara modelin e zi me të cilin ekipi garoi vitin e kaluar, do të ketë ndryshime për të reflektuar rritjen e ndikimit të INEOS.

Edhe një herë ekipi do të zhvillojë një formacion të pandryshuar të shoferit, edhe pse konfirmimi se shtatë herë kampioni i botës Hamilton do të vazhdojë në skuadër u njoftua vetëm tre javë më parë.

Mercedes do të transportojë W12 të ri për t’u bashkuar me pjesën tjetër të fushatës F1 në Bahrain javën e ardhshme për provat para-sezonale që do të zhvillohen në 12-14 Mars.

Pas një programi testimi para sezonit më të shkurtër se normalisht, makina do të bëjë debutimin e saj në garën në sezonin e hapjes së Grand Prix të Bahreinit në 26-28 Mars.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu