Williams ka njoftuar se do të zbulojë makinën e saj të re për sezonin 2021 Formula 1 duke përdorur realitetin e shtuar të Premten pasdite.

Williams shkruajti të Premten 5 Mars për të lansuar makinën e saj të re, FW43B, në fillim të Shkurtit, dhe i dha makinës javën e kaluar makinën e saj të parë në udhë duke vrapuar në një vendkalim në Silverstone.

Ekipi tani ka zbuluar se do të paraqesë makinën e saj të re për tifozët duke përdorur një aplikacion të porositur të realitetit të shtuar, duke i lejuar ata të shohin FW43B në shtëpitë e tyre.

Prezantimi do të zhvillohet në 2 pasdite GMT të Premten dhe “fansat në të gjithë botën [will be] në gjendje të marrin vështrimin e tyre të parë në transmetimin e ri duke përdorur një aplikacion të dedikuar që projekton një model 3D me madhësi të plotë të FW43B në shtëpitë e tyre. “

“Aplikacioni ‘Williams Racing AR Launch 2021’ tani është në dispozicion për shkarkim në dyqanin Apple dhe do të jetë në dispozicion për Android së shpejti,” shkroi ekipi në një deklaratë.

“Në ditën e nisjes, ata që kanë shkarkuar aplikacionin do të marrin një njoftim nxitje sa më shpejt që të jetë në dispozicion përmbajtja.”

Fillimi i realitetit të zgjeruar do të pasohet nga një konferencë shtypi me shoferët e Williams George Russell dhe Nicholas Latifi, drejtorin e ekipit Simon Roberts dhe CEO Jost Capito.

Ajo do të shënojë paraqitjen e parë të Capito me ngjyrat Williams që nga bashkimi gjatë dimrit, duke marrë detyrën e CEO nën menaxhimin e ri të Dorilton Capital, i cili përfundoi marrjen e tij të skuadrës Grove verën e kaluar.

Williams do të drejtohet në sezonin 2021 duke synuar të ndërtojë një fushatë të përmirësuar në vitin 2020 që e pa atë rregullisht të luftonte me rivalët e mesfushës më të ulët Alfa Romeo dhe Haas, duke bërë një hap përpara në vitin e kaluar.

PLUS: Provat që tregojnë rikuperimin e Williams në F1 janë reale

Megjithëse ekipi përfundoi i fundit në kampionatin e konstruktorëve për sezonin e tretë radhazi dhe nuk arriti të shënonte asnjë pikë, ajo shpesh ishte në grindje në skajet e pikëve.

Junus Mercedes i vogël Russell ishte një interpretues i veçantë për ekipin, duke arritur rregullisht në Q2, ndërsa Latifi përfundoi i 11-ti në tre raste në sezonin e tij rishtar.

Williams FW43B do të marrë mbarimin e parë të zgjatur në pistë në fillim të testimit para-sezonal në Bahrein, i cili zhvillohet nga 12-14 Mars.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu