Williams kishte planifikuar të paraqiste makinën e saj të re përmes një aplikacioni të realitetit të shtuar, vetëm për hakerat që të detyronin ekipin të linte idenë dhe ta hiqnin aplikacionin nga platformat dixhitale.

Ekipi lëshoi ​​interpretimet e para të FW43B të Premten pasdite, duke zbuluar një dizajn të ri mbresëlënës për makinën e re që do të garohet nga George Russell dhe Nicholas Latifi.

Ndërsa pjesa e përparme e makinës ka ruajtur modelin e saj kryesisht me bazë të bardhë, pjesa e pasme duket krejtësisht e ndryshme, duke pasur një model me vija blu që gjithashtu përfshin logon e Williams ‘W’.

Livra shoqërohet gjithashtu nga disa elementë të verdhë rreth shtyllave anësore, pjesëve të përparme të kokës së kokës dhe krahëve të përparmë.

Williams FW43B

Williams FW43B

Foto nga: Williams

2021 shënon sezonin e parë të plotë të Williams që nga marrja e tij nga grupi amerikan i investimeve Dorilton Capital në gusht, gjë që çoi në një rregullim të ekipit të tij të menaxhimit të lartë.

PLUS: Provat që tregojnë rikuperimin e Williams në F1 janë reale

Dalja e familjes Williams bëri që Simon Roberts të merrte detyrën e drejtorit të ekipit, ndërsa ish-shefi i automjeteve të Volkswagen Jost Capito është bashkuar si CEO.

“Williams Racing është një ikonë sportive dhe një ekip që ka krijuar reputacionin e suksesit përmes vendosmërisë së pastër dhe zhurmës së ndërthurur me inovacione, garë artizanale të pasionuar dhe të aftë dhe një dëshirë absolute për të fituar”, tha Capito.

“Lartësitë dhe uljet janë tipike në udhëtimin e çdo marke sportive të vendosur prej kohësh dhe suksesi historik mund të jetë një motivues i fortë, por nuk mund të mbështetet për të përcaktuar suksesin e ardhshëm në epokën moderne të Formula 1.

“Prandaj, ne kemi krijuar një transmetim të ri të ri për makinën 2021; ai që pranon të kaluarën tonë të pabesueshme dhe ruan frymën, shtytjen dhe motivimin që mbetet në thelbin e ADN-së së Williams ende shikon drejt së ardhmes dhe sinjalizon ambicien tonë afatgjatë për t’u kthyer në pjesën e përparme të rrjetit.

Williams FW43B

Williams FW43B

Foto nga: Williams

“Përderisa ne sapo po fillojmë në këtë udhëtim dhe ka ende shumë punë për të bërë, ne jemi të lumtur që shohim vrullin në drejtimin e duhur dhe presim me padurim të vazhdojmë këtë përparim në rrugën e duhur këtë sezon.”

Përveç Capito, Williams është rritur gjithashtu nga kthimi i kampionit të botës 2009 Jenson Button, i cili shërben si këshilltar zyrtar në ekipin me të cilin debutoi në 2000.

Ekipi ka përfunduar i fundit në kampionatin e konstruktorëve secilin prej tre viteve të fundit, por ka gëzuar një ngritje në formë deri në vitin 2020 pasi konkurronte rregullisht me Haas dhe Alfa Romeo.

Video e ngjashmeSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu