Williams zbuloi makinën e saj të re për sezonin 2021 javën e kaluar, duke paraqitur një transmetim të rishikuar rëndë që e pa atë të adoptojë një skemë të re të habitshme të ngjyrave të bardha, blu dhe të verdhë.

Dizajni i livadheve FW43B pa një zvogëlim në madhësinë e një numri ngjitjesh të sponsorizimit, duke lënë një sasi të konsiderueshme të hapësirës bosh në makinë.

PLUS: Përditësimet që Williams shpreson të çojnë në një kthim me pikë

Por vendimi ishte një vendim i qëllimshëm, sipas CEO i Williams Capito, i cili shpjegoi se si ekipi donte të forconte identitetin e vet dhe të tregonte zotimin e ri të Dorilton për markën.

“Kjo i jep një shije të drejtimit tonë të ri dhe ambicies tonë afatgjatë, dhe gjithashtu sinjalizon që marka Williams do të jetë një fokus përpara,” shpjegoi Capito.

“Williams Racing është një nga emrat më të famshëm dhe të njohur në F1, ose me të vërtetë në motor sportiv në të gjithë botën, dhe ne besojmë se është një nga pasuritë tona më të vlefshme.

“Gjatë muajve të ardhshëm, ju do të shihni se si do të zhvillohemi dhe investojmë në markën Williams për një kohë të gjatë.

“Shtë një qasje që ka mbështetjen e plotë të Dorilton dhe merr preferencën për të ndjekur pikën e fundit të parave të sponsorit. Ne do të bëhemi partner me markat që ndajnë vizionin tonë.

Williams FW43B

Williams FW43B

Foto nga: Williams

“Pronësia e re dhe strategjia që kemi përpara po tërheq tashmë partnerë, partnerë që janë në kontakt me ne dhe negociatat po vazhdojnë.

“Tooshtë shumë herët për t’ju dhënë diçka, por së shpejti do të ketë disa njoftime.”

PLUS: Provat që tregojnë rikuperimin e Williams në F1 janë reale

Fondi amerikan i investimeve Dorilton përfundoi marrjen e Williams gushtin e kaluar, duke ndihmuar në sigurimin e financave të tij dhe sjelljen e një injeksioni shumë të nevojshëm të parave në ekipin britanik.

Williams ka përfunduar i fundit në kampionatin e konstruktorëve në secilin prej tre viteve të fundit, por gëzoi një ngritje të formës në vitin 2020, duke i dhënë asaj një rritje të sezonit të ri.

Capito shpjegoi se si Dorilton tashmë mbështeste plotësisht zgjerimin e kërkuar të Williams për të ardhmen, madje duke tejkaluar pritjet e tij.

“Unë mund të konfirmoj që Dorilton tashmë ka investuar shumë që kur ata filluan dhe që kur morën pronësinë, dhe ata po vazhdojnë ta bëjnë këtë,” tha Capito.

“Nëse dalim me masa të mundshme të përmirësimit të performancës, çfarë mund të bëjmë, ne marrim mbështetjen e plotë nga Dorilton dhe kjo është absolutisht fantastike.

“Kjo është edhe shumë më mirë sesa e prisja kur pranova rolin. Janë shumë fushat që ne do të njohim dhe ne do të tregojmë se ku kemi shumë potencial për t’u përmirësuar. “Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu