Një milion euro do të vihet në rrezik kur VELUX EHF FINAL4 2020 të zhvillohet të hënën dhe të martën, duke e kthyer ngjarjen e shfaqjes së hendbollit në klubet evropiane në mundësinë për një bonus pak të vonuar të Krishtlindjeve për të katër ekipet pjesëmarrëse.

Skuadra fituese merr 500,000 euro; 250,000 euro shkojnë në ekipin e vendit të dytë. 150,000 dhe 100,000 euro u jepen skuadrave të renditura respektivisht në vendin e tretë dhe të katërt.

Kur EHF Marketingu mbylli me sukses librat e saj për vitin e biznesit 2019/20 në fillim të nëntorit, ajo ishte në gjendje të paguante një milion euro shtesë për klubet e EHF League League Men. Kjo shumë erdhi në lartësi të disbursimit prej 3.5 milion euro të dhëna nga rregulloret, nga të cilat një milion euro janë alokuar në sezonin e theksuar të hendbollit të klubeve evropiane.

“VELUX EHF FINAL4 është shfaqja kryesore e sezonit tonë dhe përplasja e katër skuadrave më të mira evropiane meriton një shpërblim të jashtëzakonshëm për punën që ekipet kanë bërë pasi ata janë përgatitur më shumë se seriozisht për ngjarjen e këtij viti në këto rrethana të jashtëzakonshme, ”Tha Drejtori Menaxhues i EHF Marketingu David Szlezak.

VELUX EHF FINAL4 2020 lëshohet në 28 dhe 29 Dhjetor në arenën LANXESS të Këlnit.

Gjysmëfinalja e parë është planifikuar të hënën, 28 dhjetor në orën 18:00 CET midis Barça dhe Paris Saint-Germain Handball. Në gjysmën e dytë, THW Kiel përballet me Telekom Veszprém HC në 20:30 CET.

Ndeshja për vendin e tretë dhe finalen do të zhvillohet të martën, 29 dhjetor në të njëjtën kohë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu