Mbrojtësi i majtë egjiptian Ali Zein dhe mbrojtësi francez i djathtë Melvyn Richardson janë dy anëtarë të rinj të fituesit në fuqi të Ligës së Kampionëve EHF FC Barcelona.

Skuadra më e suksesshme në historinë e hendbollit do të fillojë epokën e re me Antonio Carlos Ortega në stol.

Zein po vjen nga Sharjah në Emiratet e Bashkuara Arabe, ndërsa Richardson, djali i legjendarit Jackson Richardson ishte anëtar i Montpellier Francez, ku ai tashmë fitoi kurorën e Ligës së Kampionëve të EHF në 2018.

Para tyre klubi njoftoi nënshkrimin e krahut të majtë Angel Fernandez dhe portieri argjentinas Leon Maciel.

Barca fitoi veprimtarinë e fundit në Këln duke mundur Aalborg në finale.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu