Eduarda Duda Amorim është Nexe Botërore Hendboll në Lojërat e Dekadës! Përfundimi i punës sonë 10 vjeçare erdhi me vendimin e Jurisë të përbërë nga 21 gazetarë, trajnerë dhe ish-lojtarë të TOP, por edhe tifozë.

Ylli brazilian 34-vjeçar nga ekipi hungarez TOP Gyori AUDI ETO KC është i impresionuar nga Çmimi:

  • Jam mjaft i lumtur me këtë arritje, është shumë e veçantë të shikoj prapa dhe të shoh sa momente të mira kam jetuar në karrierën time, tha Duda dhe shtoi:
  • Unë jam shumë mirënjohës për të gjithë mbështetjen dhe për të gjithë që më kanë ndjekur mua dhe shokët e mi të skuadrës gjatë gjithë këtyre viteve. Shtë një moment i lumtur! Faleminderit Handball Planet dhe Nexe për njohjen – përfundoi Amorim i cili fitoi pesë kurora të Ligës së Kampionëve EHF me ekipin hungarez TOP, por edhe të artën e Botës me Brazilin në 2013.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu